SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wakacje Polaków pod znakiem nowych technologii

Ponad trzy czwarte Polaków spędzi tego lata urlop z przynajmniej jednym urządzeniem elektronicznym pod ręką. Najchętniej wyjeżdżamy z telefonami komórkowymi, aparatami fotograficznymi i laptopami.

Article

Wśród Polaków, którzy spędzają wakacje z gadżetami elektronicznymi królują telefony komórkowe, z którymi nie rozstaje się 95 proc. badanych. Mniej, bo 76 proc., przyznało się do zabierania ze sobą aparatu fotograficznego, a co trzecia osoba bierze na wakacje laptop. Poziomu 10 proc wskazań nie przekroczyły inne urządzenia, takie jak tablety, czytniki ebooków czy kamery wideo. Wyniki badania wskazują, że kobiety chętniej pakują do walizek aparaty fotograficzne, a mężczyźni preferują laptopy.

Połowa badanych, którzy deklarują spędzanie wakacji z telefonem, używa go do robienia zdjęć. Co trzeci badany korzysta w ten sposób z internetu. Tymczasem laptopy w zdecydowanej większości (91 proc.) służą do przeglądania internetu. Rzadziej oglądamy na nich filmy oraz wyszukujemy lokalne atrakcje (odpowiednio 71 i 69 proc. wskazań). Komputer osobisty okazuje się również pomocny podczas wyszukiwania drogi w trakcie podróży, do czego wykorzystuje go 32 proc. badanych.

Polacy nie stronią również w trakcie wakacji od mediów społecznościowych. Ponad połowę badanych nurtuje, co słychać w tym czasie u znajomych, ale już tylko 30 proc. codziennie przegląda strumienie społecznościowe, przy czym częściej robią mężczyźni oraz ludzie młodzi.

Co piąty badany przyznał, że jeszcze przed powrotem udostępnia swoje zdjęcia z wakacji. Czynność ta jest domeną osób w wieku 19-24 lat. Więcej czasu na selekcję fotografii potrzebują kobiety, które częściej niż mężczyźni kształtują swój wizerunek w mediach społecznościowych w sposób świadomy.

Badanie przeprowadził Interaktywny Instytut Badań Rynkowych w ramach ogólnopolskiego badania sondażowego Omnibus GO96 z wykorzystaniem ankiety internetowej CAWI w dniach 16-18 lipca br. Analizą objęto grupę 1 tys. osób korzystających z internetu w wieku 15 i więcej lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wakacje Polaków pod znakiem nowych technologii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl