SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wakacyjne Śniadanie Mistrzów”, „Podróże małe i duże” i „Sjesta i fiesta” latem w RMF Classic

W poniedziałek 30 czerwca startuje letnia ramówka radia RMF Classic. Na antenie radia pojawią się pasma „Wakacyjne Śniadanie Mistrzów”, „Podróże małe i duże” i „Sjesta i fiesta”. Wieczorem rozgłośnia emitować będzie autorskie programy muzyczne dziennikarzy stacji.

„Wakacyjne Śniadanie Mistrzów”, „Podróże małe i duże” i „Sjesta i fiesta” latem w RMF Classic

W miesiącach letnich pasmo ranne nadawane będzie od godz. 7.00 do 11.00. W „Wakacyjnym Śniadaniu Mistrzów” pojawią się audycje: „Wakacje za kierownicą” (prowadzi Michał Kościuszko), „Taką mamy naturę” i „Wakacje w stylu retro”.

Pasmo przedpołudniowe „Podróże małe i duże” (od poniedziałku do piątku od 11.00 do 15.00) poświęcone ma być ludziom, których pasją jest podróżowanie. RMF Classic przygotowało dla słuchaczy program „Kadr z podróży”, w którym artyści, pisarze i dziennikarze opowiedzą o okolicznościach powstania wybranych przez siebie zdjęć. „Wielkie wyprawy - wielcy odkrywcy” to przypomnienie sylwetek wielkich odkrywców dawnego i współczesnego świata. W temacie podróży na antenie FMF Classic znajdą się również programy takie jak „Vintage Camp - czyli wakacje w XIX wieku”, „Filmowe Biuro Podróży” i „Podróże amerykańskich prezydentów”.

Od poniedziałku do piątku o 11.30 w RMF Classic czytane będą fragmenty powieści należące do klasyki literatury sensacyjnej, m.in. „Casino Royale” Iana Fleminga, którą przeczyta Marek Kondrat.

Pasmo „Sjesta i fiesta” startuje o godz. 15.00 i potrwa do 19.00. W ramach tego pasma na antenie pojawią się programy: „Pod słońcem Italii - czyli włoskie podróże Macieja Brzozowskiego”, „Ale festiwale!”, „Podróże z Zeszytami” i „Prognoza Astronomiczna”.

Wieczorami RMF Classic przedstawi słuchaczom godzinę z jednym z popularnych i lubianych gatunków muzycznych. Po 19.00 nadawane będą autorskie programy muzyczne dziennikarzy stacji: w poniedziałek najpiękniejsze covery, we wtorkowe wieczory przeboje polskiej muzyki rozrywkowej, w środę piosenki w różnych językach, w czwartki muzyka filmowa, a w piątki to wieczór z muzyką taneczną.

W soboty (w godz. 9.00-13.00) nadawany będzie program „Gramy w kratę”, podczas którego słuchacze rozwiążą muzyczne zagadki prowadzących. Od 15.00 do 17.00 RMF Classic zaprasza na program poświęcony filmowemu agentowi Jamesowi Bondowi. W audycji można będzie głosować na 45 najsłynniejszych piosenek i tematów muzycznych z całej serii.

W niedziele od 10.00 na antenie RMF Classic zagości „Niedziela z kulturą… fizyczną”. Gośćmi audycji będą aktorzy, muzycy i dziennikarze, którzy amatorsko uprawiają sport. W weekendowe wieczory od godz. 21.00 nadawany będzie cykl z muzyką klasyczną - „Classic Summer Nights”.

Z danych Radio Track wynika, że udział RMF Classic w Warszawie od grudnia 2013 roku do maja 2014 roku wyniósł 3,5 proc. (zobacz dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wakacyjne Śniadanie Mistrzów”, „Podróże małe i duże” i „Sjesta i fiesta” latem w RMF Classic

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl