SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Walka z wirusami

Nowe technologie TruPrevent w walce z nieznanymi wirusami i zagrożeniami już na rynku

Panda Software Polska wprowadza na rynek nowe, inteligentne technologie TruPrevent do walki z wirusami. Obecne rozwiązania antywirusowe są skuteczne w wykrywaniu złośliwych kodów, występujących już w bazie sygnatur danego oprogramowania. Technologie TruPrevent mają za zadanie blokowanie wirusów jeszcze nierozpoznanych, dając użytkownikowi najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Mechanizm ten będzie częścią składową najnowszych produktów Panda Software 2005. Użytkownicy dowolnego programu antywirusowego również będą mogli zakupić specjalny moduł z technologią TruPrevent, jako dodatkowe zabezpieczenie.

Mimo, że tradycyjne oprogramowania antywirusowe chronią nas przed wirusami i złośliwymi kodami, to często nie są w stanie poradzić sobie z gwałtownie rozprzestrzeniającym się nieznanym jeszcze zagrożeniem. Aby programy antywirusowe mogły działać prawidłowo, muszą być regularnie aktualizowane. Kiedy pojawia się nowy wirus, opracowanie szczepionki może zająć nawet kilka godzin. Bardzo dobrze pamiętamy wirusy, takie jak, Sasser, Netsky czy MyDoom, które rozprzestrzeniały się błyskawicznie, infekując tysiące komputerów, nawet jeśli zainstalowano na nich programy antywirusowe. Nie zaktualizowane w odpowiednim czasie systemy zabezpieczeń nie potrafiły zidentyfikować najnowszych wirusów, bez ich sygnatur. Straty przy tym były olbrzymie.

Nowe technologie TruPrevent, stworzone przez Panda Software blokują wirusy nieznanego rodzaju, nawet gdy oprogramowanie nie zostało jeszcze zaktualizowane. Zabezpieczają również przed próbami włamań oraz wirusami sieciowymi, które rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie. Stanowią drugą warstwę zabezpieczenia, uzupełniając system antywirusowy. Cały proces jest w pełni zoptymalizowany. Najpierw antywirus filtruje znane zagrożenia, następnie TruPrevent skupia się na pozostałych nieznanych wirusach analizując, czy je zablokować. Proces jest w pełni skuteczny, nie podejmuje fałszywych alarmów. Identyfikuje tylko te złośliwe kody, które stanowią potencjalne zagrożenie w zabezpieczonym komputerze.

Wykorzystywana często heurystyka w oprogramowaniu antywirusowym opiera się na zasadzie prostych podobieństw, charakterystycznych dla znanych wirusów. Technologie TruPrevent są działaniem szerszym, opartym głównie na analizie behawioralnej. Potrafią przeanalizować zachowanie nieznanego zagrożenia sprawdzając, czy nie podejmuje żadnych niebezpiecznych działań w systemie.

Już od lutego pojawią się w sprzedaży polskie wersje Panda Titanium Antivirus 2005 oraz Panda Platinum Internet Security 2005 wraz z technologiami TruPrevent. Panda Software przygotowała również specjalną ofertę dla użytkowników innych programów antywirusowych, wprowadzając Panda TruPrevent Personal 2005, kompatybilny z oprogramowaniem innych firm antywirusowych. Rozwiązania sieciowe Panda Software również są wyposażone w TruPrevent.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Walka z wirusami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl