SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu zostało przerwane

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu w czwartek nie podjęło wszystkich niezbędnych uchwał, by firma mogła zrealizować transakcję przejęcia Polkomtela. Przeciwko emisji akcji zagłosowały OFE.

Akcjonariusze podczas NWZA uchwalili warunkową emisję 291.193.180 warrantów serii I uprawniających do objęcia akcji tej serii przez wspólników spółki Metelem, pośredniego właściciela Polkomtelu. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 21,12 zł. Wyemitowane akcje zostaną pokryte w całości wkładem niepieniężnym w postaci udziałów spółki Metelem o łącznej szacunkowej wartości w kwocie 6,15 mld zł.

Jak podał PAP, sprzeciw wobec tej uchwały zgłosiły jednak Aviva OFE, Nordea OFE i PZU OFE. Działający w porozumieniu akcjonariusze Aviva OFE i Nordea OFE nie zgadzają się bowiem z wyceną udziałów w Metelem dokonaną przez zarząd Cyfrowego Polsatu. W ich opinii wycena ta powinna oscylować w granicach 5,3-5,4 mld zł.

Po podjęciu pierwszej uchwały w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki, na wniosek jednego z akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu zgromadzenie zostało przerwane do 23 stycznia br.. Jak podała “Rz”, w dalszej części zgromadzenia wywiązała się dyskusja, zainicjowana właśnie przez fundusze emerytalne.

Aviva OFE i Nordea OFE mają odpowiednio: 5,74 proc. i 1,43 proc. udziałów w kapitale oraz 3,79 proc. i 0,94 proc. głosów na WZ Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat umowę przejęcia 83,8 proc. akcji spółki Metelem, która jest właścicielem 100 proc. akcji Polkomtela, operatora sieci Plus, zawarł w połowie listopada ub.r. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu zostało przerwane

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Jejku przecież taki byl plan od poczatku. Kupic Polkomtel na kredyt a potem przerzucić to na Cyfrowy Polsat zgarniajac przy tym parę duzych baniek. Ot caly prezes Solo!
odpowiedź
User
WidzC
Kiedy właściciele zaczną wreszcie zajmować się ofertą dla klientów a nie sami sobą?
Może dla nich wszystko w jednym ręku to wygoda, bo można dowolnie żonglować kasą,
ale nie przypominam sobie żeby największą wartością dla klienta było to, że wszystko co ma w domu
ma jedną markę. Bo to oznacza że jednak więcej płaci.
odpowiedź
User
Resortowe Dzieci
pobiegły czytać nazwiska w książce dekady.
odpowiedź