SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu zostało przerwane

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu w czwartek nie podjęło wszystkich niezbędnych uchwał, by firma mogła zrealizować transakcję przejęcia Polkomtela. Przeciwko emisji akcji zagłosowały OFE.

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego PolsatuArticle

Akcjonariusze podczas NWZA uchwalili warunkową emisję 291.193.180 warrantów serii I uprawniających do objęcia akcji tej serii przez wspólników spółki Metelem, pośredniego właściciela Polkomtelu. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 21,12 zł. Wyemitowane akcje zostaną pokryte w całości wkładem niepieniężnym w postaci udziałów spółki Metelem o łącznej szacunkowej wartości w kwocie 6,15 mld zł.

Jak podał PAP, sprzeciw wobec tej uchwały zgłosiły jednak Aviva OFE, Nordea OFE i PZU OFE. Działający w porozumieniu akcjonariusze Aviva OFE i Nordea OFE nie zgadzają się bowiem z wyceną udziałów w Metelem dokonaną przez zarząd Cyfrowego Polsatu. W ich opinii wycena ta powinna oscylować w granicach 5,3-5,4 mld zł.

Po podjęciu pierwszej uchwały w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki, na wniosek jednego z akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu zgromadzenie zostało przerwane do 23 stycznia br.. Jak podała “Rz”, w dalszej części zgromadzenia wywiązała się dyskusja, zainicjowana właśnie przez fundusze emerytalne.

Aviva OFE i Nordea OFE mają odpowiednio: 5,74 proc. i 1,43 proc. udziałów w kapitale oraz 3,79 proc. i 0,94 proc. głosów na WZ Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat umowę przejęcia 83,8 proc. akcji spółki Metelem, która jest właścicielem 100 proc. akcji Polkomtela, operatora sieci Plus, zawarł w połowie listopada ub.r. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu zostało przerwane

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Jejku przecież taki byl plan od poczatku. Kupic Polkomtel na kredyt a potem przerzucić to na Cyfrowy Polsat zgarniajac przy tym parę duzych baniek. Ot caly prezes Solo!
odpowiedź
User
WidzC
Kiedy właściciele zaczną wreszcie zajmować się ofertą dla klientów a nie sami sobą?
Może dla nich wszystko w jednym ręku to wygoda, bo można dowolnie żonglować kasą,
ale nie przypominam sobie żeby największą wartością dla klienta było to, że wszystko co ma w domu
ma jedną markę. Bo to oznacza że jednak więcej płaci.
odpowiedź
User
Resortowe Dzieci
pobiegły czytać nazwiska w książce dekady.
odpowiedź