SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Warner Bros. Home Entertaiment zapowiada wysoką sprzedaż 'Wiedźmina 2' w wersji na Xbox 360

Umowa z Warner Bros. Home Entertaiment (WBHE), który został dystrybutorem gry „Wiedźmin 2" w wersji na konsolę Xbox 360 na Amerykę Północną pomoże w osiągnięciu wyższej sprzedaży niż zakładano wcześniej, wynika z wypowiedzi prezesa Adama Kicińskiego dla ISB. Wcześniej CD Projekt Red informował, że rozwiązano umowę dystrybucyjną z Atari, które zostanie zastąpione przez Warner Bros.

Warner Bros. Home Entertaiment zapowiada wysoką sprzedaż 'Wiedźmina 2' w wersji na Xbox 360

„Zasady rozliczeń między nami a dystrybutorem zasadniczo się nie zmieniają i są oparte o liczbę sprzedanych egzemplarzy gry. Jednak prognozy Warner Bros są znacznie wyższe od zakładanych przez Atari. Znacznie wyższy jest też zakładany budżet promocyjny" - powiedział Kiciński.

Wyjaśnił, że WBHE ma większe możliwości jeśli chodzi o dystrybucję, zwłaszcza w dużych sieciach handlowych, od Atari, co jest jednym z kluczowych czynników sukcesu w przypadku gier na konsole. Jest też postrzegane jako lider w segmencie dystrybucji gier z „wyższej półki".

„Dzięki tej umowie 'Wiedźmin' trafia do wyższej ligi. WBHE jest m.in. dystrybutorem gier z serii Batman, które odnoszą duży sukces komercyjny" - powiedział Kiciński.

W ramach udzielonej przez CD Projekt Red licencji, WBHE nabyła prawa do produkcji, wydania, dystrybucji i sprzedaży wersji pudełkowej Wiedźmina 2 w Ameryce Północnej oraz wersji cyfrowej gry w uzgodnionych kanałach dystrybucyjnych na okres 3 (trzech) lat poczynając od momentu rozpoczęcia dystrybucji przez WBHE. Równocześnie uzgodnione warunki na których Atari zrezygnuje z licencji, za co otrzymało rekompensatę od Warner Bros.

Dodatkowo w ramach podpisanej umowy do firmy wróciły wszystkie prawa do dystrubucji pierwszej części gry również na terytoriach obsługiwanych dotychczas przez koncern Namco (Namco było dystrybutorem pierwszej części gry na podstawie umowy z Atari), z którym firma toczy obecnie spór sądowy.

"Utrata praw do dystrubucji pierwszej części gry przez Namco Bandai jest dodatkową, acz bardzo pozytywną dla nas informacją. W przypadku dalszego zaostrzenia sporu, możemy wstrzymać dystrybucje pierwszej gry przez Namco i przekazać ją nowemu partnerowi. Wierzymy, że jest to dodatkowy argument, który pokazuje Namco jak dużo mogą stracić na dalszym zaognianiu sporu między firmami" – podkreślił Kiciński.

Gry z serii "Wiedźmin" są oparte o bestsellerową serię opowiadań i powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Grupa CD Projekt Red (dawniej Optimus) miała 20,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2011 roku wobec 0,48 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 80,30 mln zł wobec 14,05 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Warner Bros. Home Entertaiment zapowiada wysoką sprzedaż 'Wiedźmina 2' w wersji na Xbox 360

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl