SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Według pracodawców tablety podnoszą wydajność pracowników

60 proc. polskich pracodawców twierdzi, że osoby korzystające w pracy z tabletów są bardziej efektywne. Takiego zdania jest również 33 proc. pracowników - wynika z badania Dynamic Markets.

Article

Co trzeci pracownik uważa, że wykorzystanie tabletu w pracy poprawiło jego efektywność. Jeszcze lepiej efekty korzystania z urządzań mobilnych ocenili sami pracodawcy: 60 proc. z nich dostrzega poprawę wydajności u pracowników.

Spośród 11 krajów objętych badaniem najbardziej entuzjastycznie wykorzystanie tabletów ocenili Turcy, Rosjanie oraz Włosi. 80 proc. tureckich pracodawców przyznało, że dostrzega wyższą efektywność pracowników.

Większość użytkowników dzięki tabletom ma stały dostęp do internetu, z czego korzysta 90 proc. z nich. Najczęściej urządzenie pozwala im przeglądać dokumenty w czasie podroży oraz zapewnia dostęp do poczty elektronicznej.

Co piątemu pracownikowi tablet służy do przyjmowania płatności od klientów. Z kolei 15 proc. ankietowanych wykorzystuje go w roli czytnika kodów kreskowych. Nieco rzadziej używany jest System Informacji Geograficznej (GIS) pozwalający na gromadzenie i przetwarzanie danych przestrzennych - takie zastosowanie dla swojego tabletu znalazło 9 proc. użytkowników. Z kolei 6 proc. ankietowanych monitoruje procesy logistyczne lub korzysta z modułów komunikacji bliskiego i dalekiego zasięgu NFC i RFID.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą Dynamic Markets na zlecenie firmy Panasonic. Wzięło w nim udział 2300 nabywców oraz użytkowników tabletów z firm zatrudniających więcej niż 50 osób w 11 państwach europejskich (Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Luksemburg, Włochy, Hiszpania, Rosja, Turcja).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Według pracodawców tablety podnoszą wydajność pracowników

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Harry
U mnie na pewno tak jest - można przegądać chociażby pocztę w podróży taksówką. Fajne badanie
odpowiedź