SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Weronika Kuna w polskim oddziale Microsoft. Odpowiada za kontakty z rządem

Weronika Kuna znalazła się w polskim oddziale koncernu Microsoft. Jako dyrektor będzie odpowiadała za za kontakty z sektorem administracji publicznej oraz rządem RP.

Weronika KunaArticle

Przed dołączeniem do Microsoft Weronika Kuna pełniła funkcję dyrektor działu digital & fintech w CEC Government Relations. Zajmowała się m.in. konsultingiem i doradztwem dla firm w zakresie polityki publicznej, relacji z rządem i komunikacji strategicznej.

Była współtwórczynią ImpactCEE, największego polskiego wydarzenia poświęconego gospodarce cyfrowej, gdzie pełniła funkcję szefowej ds. polityki publicznej i spraw rządowych, ściśle współpracując z administracją publiczną w cyfrowej transformacji tego sektora. Pracowała również w Narodowym Banku Polskim jako specjalistka w Departamencie Zagranicznym gdzie współpracowała m.in. z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBRD).

Czytaj także: Azure Space - Microsoft rozwija chmurę obliczeniową (wideo)

Weronika Kuna w Microsoft

Teraz poinformowano, że Weronika Kuna dołączyła do polskiego oddziału Microsoft jako dyrektor ds. relacji z sektorem administracji publicznej i rządem. Jako członkini zespołu CELA (Corporate, External, and Legal Affairs) w regionie Europy Środkowo-Wschodniej będzie także odpowiedzialna za realizację polityki korporacyjnej firmy.

- Technologia i jej wpływ na rozwój jednostek, społeczeństwa i państwa to coś, co fascynuje mnie od lat i co stało się również osią mojego rozwoju zawodowego - zaznacza Weronika Kuna. - Jestem dumna, że dzisiaj mogę dołączyć do Microsoft – firmy, którą od dawna obserwuję i podziwiam za to, że jest inspirującym i odpowiedzialnym liderem technologicznym. Cieszę się również, że mogę dołączyć do Microsoft w tak wyjątkowym dla firmy momencie. Mam nadzieję, że moje doświadczenia i pomysły pomogą realizować ambitne cele związane z inwestycją w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej.

Czytaj także: Microsoft Teams z interfejsem Fluent Design. Nowy wygląd platformy

Weronika Kuna jest absolwentką Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Była również doktorantką na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

W zakończonym 30 września 2020 r. kwartale Microsoft zanotował zysk netto w wysokości 13,89 miliarda dolarów, w porównaniu do 10,68 miliarda dolarów zysku dwanaście miesięcy wcześniej (wzrost o 30 proc.). W omawianym okresie wyraźnie zwiększył się także przychód koncernu z Redmond - o 12 proc., z 33,06 miliarda dolarów do 37,15 miliarda dolarów.

Dołącz do dyskusji: Weronika Kuna w polskim oddziale Microsoft. Odpowiada za kontakty z rządem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl