SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstało Wiadomo*Studio, pierwszy projekt dla Dan Cake

Wyodrębnione ze struktur agencji 19 Południk studio strategiczne Wiadomo*Studio, stworzy kompleksową strategię rozwoju dla parasolowej marki Dan Cake. Prace rozpoczęły się z początkiem kwietnia i potrwają kilka miesięcy.

Wiadomo*Studio realizuje pogłębione projekty konsultingowe na styku obszaru biznesu i komunikacji. Zespół, który tworzą Radek Grzybowski oraz Barbara Szatanik, wspiera w obszarze strategicznym klientów agencji 19 Południk oraz przeprowadza swoje działania dla takich firm takich jak Philip Morris Polska czy Dan Cake Polonia.

– Istotą działania Wiadomo*Studio jest współtworzenie z naszymi klientami przewag konkurencyjnych na rynku, na którym operują. Celem jest zwiększanie wartości ich biznesu w sposób zrównoważony i trwały. Komunikacja jest do tego istotnym, ale nie jedynym narzędziem, szczególnie gdy dochodzimy z naszymi klientami do źródła problemu, z którym się mierzą – komentuje Radek Grzybowski, strategy consultant Wiadomo*Studio.

Jednym z pierwszych, kluczowych projektów studia jest zbudowanie strategii rozwoju marki Dan Cake, uwzględniającej zrewidowanie jej pozycjonowania oraz wyznaczenie kierunku umożliwiającego stabilne zwiększanie jej wartości. Projekt ma nie tylko stać się bazą do odświeżenia dotychczasowej komunikacji, ale również być podwaliną do spójnego rozszerzania portfolio o kolejne pozycje produktowe oraz potencjalnej ekspansji terytorialnej marki.

– Od ponad pięciu lat prowadzimy usystematyzowane działania komunikacyjne skierowane do konsumentów. Ewolucja platformy marketingowej marki Dan Cake w kierunku benefitów wyrażonych przez ideę „Daj Sobie Czas” pozwoliła nam eksplorować zupełnie nowe pokłady narracji i skuteczniej adresować potrzeby różnych grup konsumentów, również tych potencjalnych. Doświadczenia ostatnich, burzliwych kilkunastu miesięcy i nowe perspektywy dla rozwoju marki w Polsce i krajach ościennych, skłoniły nas do pochylenia się nad całością architektury komunikacji marki i pogłębienia wiedzy na temat jej percepcji w całej rozciągłości oferowanych grup produktowych – mówi Wiktor Kowalski, brand manager Dan Cake Polonia. – Zadanie powierzone zostało zaufanym partnerom, z którymi współpracujemy od lat i cenionym w obszarze analiz marketingowych nowym podmiotom, które wspomogą nas w tym procesie - dodaje.

Projekt zakłada kompleksową analizę rynku, odbiorców i konkurencji. Badania rynkowe przeprowadzą dwa podmioty badawcze – IMAS, który będzie odpowiedzialny za obszar badań jakościowych i ilościowych, oraz Semiotic Solutions, który zrealizuje kilkuetapowe badania semiotyczne kategorii i kodów kulturowych stojących za referencyjnym obszarem produktowym.

Dołącz do dyskusji: Powstało Wiadomo*Studio, pierwszy projekt dla Dan Cake

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl