SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wideo na żądanie już dostępne w sieci UPC Polska

Sieć kablowa UPC Polska uruchomiła usługę wideo na żądanie, która pozwala na oglądanie filmów i programów zamawianych z poziomu dekodera. W ofercie usługi nazwanej "UPC na żądanie", dostępnej od środy tylko w Warszawie, znalazło się ok. 200 filmów fabularnych, w tym część w HD.

Wideo na żądanie już dostępne w sieci UPC Polska

 - UPC wprowadza usługi, które oferują klientom większy wybór i większą kontrolę nad sposobami korzystania z rozrywki i informacji, czyniąc ich życie prostszym. Wprowadzenie usługi UPC na  Żądanie, które znacznie uatrakcyjni ofertę UPC, możliwe jest dzięki wykorzystaniu potencjału naszych nowoczesnych sieci szerokopasmowych - mówi Simon Boyd, prezes UPC Polska.

Wideo na żądanie dostępne jest dla wszystkich posiadaczy dekoderów telewizji cyfrowej niezależnie od posiadanego typu urządzenia, bowiem zamawiane produkcje przesyłane są za pomocą łączy kablowych w czasie rzeczywistym. W każdej chwili można też zatrzymać oglądanie filmu i go wznowić.

Obecnie w ofercie znajdują się filmy fabularne od trzech dystrybutorów: Monolith Films, Warner Bros i Paramount Dreamworks, a wśród oferowanych produkcji są zarówno nowości kinowe sprzed kilku miesięcy jak mp. "Slumdog - milioner z ulicy" czy "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", jak i starsze tytuły. Cześć filmów można oglądać w jakości HD. Cena za obejrzenie jednej produkcji waha się od 6 zł do 15 zł, ale pojedyncze produkcje dostępne bez opłat (w grudniu jest to film "Dzieciaki z Wyspy Skarbów. Bitwa o Wyspę Skarbów"). Filmy udostępniane są na 24 lub 48 godzin - podczas tego czasu można je oglądać wielokrotnie.

Dodatkowo w ramach "UPC na żądanie" za darmo oglądać można seriale animowane z kanału dziecięcego JimJam, dostępnego w UPC w cyfrowym pakiecie Select. W przyszłości operator planuje również wprowadzenie kanałów na żądanie, w których znajdą się programy od istniejących na rynku nadawców telewizyjnych. Uzupełnieniem oferty VoD są filmy erotyczne.

Usługa działa na razie tylko w aglomeracji warszawskiej, a w przyszłym roku ma pojawić się w kolejnych lokalizacjach. Miasta w których pojawi się w pierwszej kolejności to Katowice i Gdańsk.

UPC Polska to trzecia sieć kablowa, która wprowadza usługę wideo na żądanie. Wcześniej uruchomiły ją Multimedia Polska i Aster, a w 2010 roku planuje ją wprowadzić Vectra. Usługę tego typu mają również trzy czołowe platformy cyfrowe (N, Cyfra+ i Cyfrowy Polsat).

Wprowadzenie usługi "UPC na żądanie" wspierają działania ATL i BTL skierowane do mieszkańców Warszawy. (więcej na ten temat).

Sieć UPC Polska ma obecnie w całym kraju 1 mln abonentów usług telewizyjnych, z których 200 tys. korzysta z telewizji cyfrowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wideo na żądanie już dostępne w sieci UPC Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl