SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Więcej słuchowisk w radiu

Więcej słuchowisk Teatru Polskiego Radia - to jeden z efektów zmian ramówki Programu 1 Polskiego Radia S.A.

Od 1 marca słuchowiska Teatru Polskiego Radia emitowane będą kilka razy w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 20.30 w audycji "Wieczór z Jedynką", a dwa razy w miesiącu, w niedzielę o godz. 21.05, w specjalnym "Spektaklu Jedynki". Audycje poprowadzi Andrzej Matul. Każdego dnia zaprosi słuchaczy na spektakl o innym charakterze: poniedziałek poświęcony będzie "Scenie Współczesnej", środa - "Scenie Poezji i Klasyki", natomiast piątek - "Scenie Uśmiechu" i "Opowieści Niesamowitych".

Szczególny charakter będą miały niedzielne "Spektakle Jedynki". W każdą drugą niedzielę miesiąca usłyszymy słuchowiska przygotowywane przez Teatr Polskiego Radia i Naczelną Redakcję Programów Katolickich, natomiast repertuar Sceny Wspomnień (czyli nagrania archiwalne) prezentowany będzie w ostatnią niedzielę miesiąca. Andrzej Matul zadba o stworzenie prawdziwie teatralnej atmosfery. Będą więc przerwy, rozmowy z artystami w foyer i garderobach, a po spektaklu - recenzje słuchaczy.

58 słuchowisk, z czego 51 tytułów to premiery - to plany tylko na najbliższe półrocze. Wśród nich znajdą się adaptacje klasyki (m.in. Jarosława Iwaszkiewicza, Witolda Gombrowicza, Bolesława Prusa) i literatury współczesnej (m.in. Ernesta Brylla, Marka Hłaski, Rolanda Topora). W ramach "Sceny Wspomnień" przypomniane zostaną słuchowiska w reżyserii klasyków teatru radiowego: Zbigniewa Kopalki, Stanisławy Perzanowskiej, Janusza Warneckiego, Kazimierza Kutza, Helmuta Kajzara i Zdzisława Nardellego.

Na antenie Programu 1 nie zabraknie też najpopularniejszych powieści radiowych - o godz. 13.00 w sobotę - "Matysiakowie" i niedzielę - "W Jezioranach".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Więcej słuchowisk w radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl