SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wieczory wyborcze w telewizji, radiu i internecie. Kto poprowadzi?

W niedzielę 9 czerwca br. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Radia, telewizje i portale internetowe przygotowują na ten dzień propozycje wieczorów wyborczych. Co oferują widzom?
 

W TVP Info wieczór wyborczy rusza o godzinie 20.00. Poprowadzą go Monika Sawka i Jarosław Kulczycki. Audycja będzie także nadawana w TVP1 i TVP Polonia, od godz. 20.55.

W TVN24 gospodarzem “Czasu decyzji” (od 19.45) będzie Piotr Kraśko, a współprowadzącymi Mateusz Walczak i Dagmara Kaczmarek-Szałkow. W trakcie wieczoru wyborczego wyemitowane zostaną także specjalne wydania “Kropki nad i” oraz “Kawy na ławę”, a także programu ”W kuluarach”, w którym wyniki wyborów skomentują Radomir Wit i Agata Adamek. Specjalne "Fakty wyborcze" poprowadzi zaś Anna Jędrzejowska.

Telewizja Polsat pokaże wieczór wyborczy (od 19.15) na trzech kanałach informacyjnych: Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka. Gospodarzami będą Piotr Witwicki oraz Katarzyna Zdanowicz. Specjalne wydanie „Wydarzeń 18:50” będzie emitowane ze studia wyborczego. Po ogłoszeniu wyników m.in. Bogdan Rymanowski oraz Agnieszka Gozdyra będą rozmawiać z politykami, Mateusz Białkowski przeanalizuje dane statystyczne oraz frekwencję wyborczą, a Marta Budzyńska sprawdzi media społecznościowe.

Wyniki sondaży exit poll po wyborach do Parlamentu Europejskiego, przeprowadzonych przez pracownię Ipsos, pojawią się w niedzielę po godz. 21:00 na antenach TVP1, TVP Info, TVN24, Polsat News, Wydarzeń 24 oraz Polsat News Polityka. 

Wieczór wyborczy w TVP, TVN, i Polsacie

Wieczór wyborczy w Radiu ZET (od 20.00) poprowadzi Beata Lubecka. Jej gośćmi będą komentatorzy i politycy. W programie również relacje ze sztabów wyborczych, Państwowej Komisji Wyborczej i Parlamentu Europejskiego. Do północy co pół godziny emitowane będą specjalne wydania serwisów informacyjnych. Z kolei w poniedziałek 10 czerwca Bogdan Rymanowski zaprosi na trzy wydania programu "Gość Radia ZET" - po godz. 7.00, 8.00 i 9.00.

Po wieczorze wyborczym Radia ZET, który będzie transmitowany również online, zostanie wyemitowane specjalne wydanie "Podejrzanych polityków LIVE" Radosława Grucy na stronie Radiozet.pl, platformie YouTube i Facebooku.

Wieczór wyborczy w Radiu TOK FM poprowadzą (od 21.00) Anna Piekutowska i Paweł Sulik. W programie łączenia z reporterami ze sztabów wyborczych oraz z Brukseli, gdzie będzie specjalny wysłannik TOK FM Thomas Orchowski. Do tego komentarze polityków i ekspertów. Następnie wyemitowane zostanie specjalne wydanie "Mikrofonu TOK FM”, a format poprowadzi Paweł Sulik.

Czytaj: Jak Polacy oceniają stacje TV i radiowe?

Na wybory przygotowuje się także radio RMF FM. „Fakty RMF FM” już od 20.00 co godzinę prezentować będzie Tomasz Staniszewski - łączyć się będzie m.in. z reporterami w sztabach wyborczych partii, a po zakończeniu ciszy wyborczej przedstawi pierwsze sondażowe wyniki głosowania. Dodatkowe wydanie „Faktów” pojawi się także o 21.30. Program specjalny po ciszy wyborczej poprowadzi Tomasz Terlikowski, który z zaproszonymi politykami skomentuje rezultaty wyborów.

W Polskim Radiu emitowany będzie wspólny program dla Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Poprowadzą go Renata Grochal, Magda Skajewska, Jacek Czarnecki, Karol Surówka i Krzysztof Grzybowski. Będą sondażowe wyniki, komentarze polityków i analizy ekspertów. Wieczór wyborczy w Polskim Radiu rusza o 20.55. Pojawią się także korespondencje  z Rzymu, Paryża, Berlina i Brukseli, dyskusje z politykami i rozmowy z publicystami.

Wirtualna Polska przygotowuje wieczór wyborczy (od 21.00), który emitowany będzie na stronie głównej WP, kanale YouTube i w mediach społecznościowych. Prowadzącym zostanie Patrycjusz Wyżga, który wraz z ekspertami i politykami skomentuje i przeanalizuje wyniki wyborów. W poniedziałek w WP poranek powyborczy, który poprowadzi Paweł Pawłowski (od 7.45).

Wieczór wyborczy na stronie głównej Onetu ruszy o godz. 20.45. Program poprowadzi Marcin Zawada, który przedstawi wyniki oraz będzie łączył z reporterami Onetu i “Faktu” obecnymi w sztabach wyborczych. Od 21.00 rezultaty głosowania komentować będą dziennikarze Andrzej Stankiewicz, Kamil Dziubka i Magdalena Rigamonti. Zaplanowano również łączenia z Brukselą i Budapesztem, które przeprowadzą dziennikarze TVP i PAP - Dorota Bawołek i Marcin Furdyna.

Dołącz do dyskusji: Wieczory wyborcze w telewizji, radiu i internecie. Kto poprowadzi?

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz
A Republika w tym czasie co, będzie program satyryczny nadawać?
17 14
odpowiedź
User
A
Republika nadaje cały czas program satyryczny
21 15
odpowiedź
User
republikanin
Kulczycki, który zasłynął z obrażania Warzechy w 2015 roku współprowadzącym wieczór wyborczy to skandal!
17 9
odpowiedź