SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image za 7,2 mln zł przygotuje efekty specjalne i będzie produkować drugi sezon „Wiedźmina”

Studio animacji, produkcji i postprodukcji zawarło z Netflixem umowę na realizację cyfrowych efektów wizualnych do wszystkich ośmiu odcinków drugiego sezonu serialu „Wiedźmin” („The Witcher”). Kontrakt, o wartości ok. 7,2 mln zł, obejmuje też pełnienie funkcji producenta wykonawczego serialu.

Article

- Umowa obejmuje realizację przez Grupę Platige Image określonych efektów specjalnych. Prace objęte umową będą realizowane kolejno dla poszczególnych odcinków, a ostateczny termin realizacji wszystkich prac przypada na lipiec 2021 r. - poinformowało Platige Image w komunikacie giełdowym.

Ponadto należąca do firmy spółka Platige Films będzie producentem wykonawczym wszystkich odcinków drugiego sezonu „Wiedźmina”.

Za wszystkie te prace Platige Image otrzyma wynagrodzenie wynoszące ok. 8 proc. skonsolidowanych wpływów sprzedażowych firmy w ub.r. Wyniosły one 90,43 mln zł, tym samym wartość kontraktu to ok. 7,2 mln zł.

- Umowa może zostać rozwiązana przez zamawiającego w dowolnym czasie i z dowolnego powodu z zachowaniem prawa do wynagrodzenia dla emitenta (czyli Platige Image - przyp.) proporcjonalnie do ukończonych prac. W przypadku naruszenia umowy przez emitenta zamawiający będzie miał prawo do uzyskania odszkodowania - zaznaczono.

Przerwano prace na planie „Wiedźmina”

Platige Film w podobnym zakresie pracował przy realizacji pierwszego sezonu „Wiedźmina”, ramową umowę zawarto w 2017 roku, natomiast wiosną ub.r. związany od wielu lat z Platige Film reżyser Tomasz Bagiński podpisał osobny kontrakt na współpracę przy serialu.

Pierwszy sezon „Wiedźmina” pojawił się na Netfliksie pod koniec grudnia ub.r. Zebrał bardzo dobre recenzje, szybko stając się hitem w wielu krajach. Jednocześnie wywindował popularność książek Andrzeja Sapkowskiego i gry „Wiedźmin 3: Dziki gon”. Jej producent CD Projekt ocenił, że w jego wynikach popularność serialu będzie miała większe odzwierciedlenie w pierwszym kwartale br. niż końcówce ub.r.

W drugiej połowie lutego w Londynie ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu „Wiedźmina”. Do obsady dołączyli m.in. Yasen Atour, Paul Bullion, Thue Ersted i Aisha Fabienne Ross. Prace na planie przerwano w połowie marca w związku z epidemią koronawirusa. Premiera drugiego sezonu „Wiedźmina” była zapowiadana na 2021 rok.

W ub.r. grupa kapitałowa Platige Image zanotowała wzrost przychodów o 23 proc. 90,43 mln zł oraz wyniku netto z 7,44 mln zł straty do 2,92 mln zł zysku. - Wzrost przychodów i poprawę marż w porównaniu z 2018 rokiem zawdzięczamy intensyfikacji działań sprzedażowych, kontynuacji procesu restrukturyzacji i kontroli kosztów projektowych - komentuje Karol Żbikowski, prezes firmy.

Z kolei Netflix w pierwszym kwartale br. osiągnął rekordowe wyniki: wzrost liczby subskrybentów - o 15,77 mln do 182,86 mln, 5,77 mld dolarów przychodów i 709 mln dolarów zysku netto. Od połowy marca platforma korzysta na epidemii koronawirusa, przy czym w sprawozdaniu zaznaczyła, że za jakiś czas wskutek wstrzymania prac produkcyjnych premiery jej niektórych filmów i seriali będą przesuwane na później.

Dołącz do dyskusji: Platige Image za 7,2 mln zł przygotuje efekty specjalne i będzie produkować drugi sezon „Wiedźmina”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mm
Efekty specjalne za 7 mln? Wygląda na to że będzie większy paździerz niż w sezonie 1. Szkoda serialu, szkoda sagi.
odpowiedź
User
Lukas
Wszystkie portale powielają te same brednie. Efekty do Wiedźmina będą kosztowały znacznie więcej niż 7 milionów zł, a Platige Image jest tylko jedną z kilku firm przygotowujących efekty do tego serialu - tak samo jak i w pierwszym sezonie. Wręcz co ciekawsze efekty zostały stworzone przez inne firmy - np Kikimorę przygotowało Cinesite. Przy serialu pracowała także firma Framestore. Obie należą do największych graczy w branży VFX, tworzyły efekty między innymi do Avengersów.
odpowiedź