SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wielka Orkiestra w TVP

12 stycznia jedenasty finał WOŚP. Ze strony TVP zaangażowanych jest około 1000 osób

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest największą medialną akcją charytatywną na świecie. Każdy z Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest innemu celowi, ale mają jeden wspólny mianownik - pomagają chorym dzieciom. I Finał odbył się 3 stycznia 1993 roku i poświęcony był ratowaniu życia noworodkom z wrodzonymi chorobami serca. Kolejne finały miały na celu, między innymi: pomoc szpitalom noworodkowym, pomoc w zakupie sprzętu dla klinik onkologicznych, ratowanie życia dzieci, które uległy wypadkom. Następnie raz jeszcze - ratowaniu życia i zdrowia dzieci z wrodzonymi chorobami serca oraz ratowaniu życia dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. VIII Finał poświęcony był ratowaniu dzieci z chorobami nerek, IX poświęcony był ratowaniu życia najmłodszych, noworodków i niemowląt, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki. Podczas dziesiątego, jubileuszowego Finału, zebrane pieniądze przekazane zostały na zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia dzieci z wadami wrodzonymi. XI finał to zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest jednym z największych przedsięwzięć realizacyjnych Telewizji Polskiej S.A.. Jego skalę mogą zobrazować następujące liczby: 13 studiów telewizyjnych, 20 wozów transmisyjnych, 5 stacji satelitarnych, około 100 ekip reporterskich, tysiące kilometrów łączy telewizyjnych i setki kilometrów światłowodów. W trakcie całodziennej relacji około 80 połączeń z ośrodkami regionalnymi, obraz z 200 kamer, prawie 7 godzin emisji w Programie 2 oraz równoległa, całodzienna transmisja w TV Polonia oraz internecie. W przygotowania i pracę podczas transmisji po stronie Telewizji zaangażowanych jest około 1000 osób.

W trakcie finału reporterzy odwiedzają kilkadziesiąt miast, miasteczek i miejscowości i z każdego z nich nadajemy relacje na antenie ogólnopolskiej lub lokalnej.

Prace nad każdą następną edycją Finału rozpoczynają już się wiosną - pierwsze rozmowy, ustalenia, dyskusje, poszukiwanie nowych rozwiązań. Najczęściej we wrześniu krystalizuje się temat i do pracy włączają się ośrodki terenowe Telewizji Polskiej.

12 styczeń 2003 - Orkiestra po raz XI.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wielka Orkiestra w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl