SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wielki Splendor 2002

Nagroda teatru Polskiego Radia

9 XII 2002 (poniedziałek) o godz. 14.30 w Teatrze Polskiego Radia przy ulicy Woronicza 17 w Studiu S-7 odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody "Wielki Splendor". Serdecznie zapraszamy!

"Wielki Splendor" - nagroda przyznawana przez Zespół Artystyczny Teatru PR - jest dowodem uznania za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Jej laureatami są aktorzy współpracujący z Teatrem Polskiego Radia. Pierwszy raz została wręczona w 1988 roku. Dotychczas "Wielkim Splendorem" uhonorowani zostali:

Bronisław Pawlik (1988), Zofia Rysiówna (1989), Zbigniew Zapasiewicz (1990), Gustaw Holoubek (1991), Krzysztof Kowalewski (1992), Irena Kwiatkowska (1993), Aleksander Bardini (1994), Joanna Jędryka (1995), Franciszek Pieczka (1996), Anna Seniuk (1997), Krzysztof Gosztyła (1998), Grażyna Barszczewska (1999), Adam Ferency (2000) i Stanisława Celińska (2001).

Przyznawana jest również nagroda "Wielki Splendor Honorowy" za reżyserię i pisarstwo dla radia. Jej dotychczasowi laureaci to: Zbigniew Kopalko (1992), Juliusz Owidzki (1994), Andrzej Mularczyk (1996) i Andrzej Zakrzewski (2001).

"Ubiegamy się i zdobywamy laury dla słuchowiska w konkursach zagranicznych i krajowych, ale wiemy i pamiętamy, że uznanie należy się przede wszystkim tym, bez których talentu i pracy teatr radiowy nie mógłby osiągnąć i doskonalić rangi artystycznej ani też cieszyć się uznaniem i zaufaniem słuchaczy. W polu słyszenia są więc, na pierwszym planie i na długo - aktorzy" - powiedział Janusz Kukuła - Główny Reżyser Teatru PR.

Autorką statuetki "Wielkiego Splendora", oryginalnej i niepowtarzalnej rzeźby, jest artystka rzeźbiarka Zofia Wolska.

Tegorocznej edycji nagrody towarzyszyć będzie osłonięcie "Alei Gwiazd" - od tej pory główny hol Teatru Polskiego Radia zdobić będą fotografie wszystkich laureatów "Wielkiego Splendora". Ponadto wydana zostanie jubileuszowa płyta (nagroda przyznawana jest po raz piętnasty) z nagraniem wybranych fragmentów słuchowisk z repertuaru Teatru Polskiego Radia, w których role kreowali dotychczasowi laureaci.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wielki Splendor 2002

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl