SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wiesław Michnikowski nagrodzony za całokształt twórczości

Pierwsza nagroda tegorocznej edycji Festiwalu Dobrego Humoru przyznana.

 Jeszcze zanim na dobre rozpoczęły się festiwalowe zmagania, Akademia Dobrego Humoru, w skład której wchodzą między innymi dotychczasowi laureaci festiwalowych nagród oraz członkowie jury z lat ubiegłych, wybrała laureata tegorocznej nagrody za całokształt twórczości artystycznej. Został nim Wiesław Michnikowski, dołączając w ten sposób do grona wielkich osobistości kultury nagrodzonych tym wyróżnieniem do tej pory: Jacka Fedorowicza, Stanisława Tyma, Jana Kobuszewskiego, Ireny Kwiatkowskiej, Jerzego Gruzy, a także – nieżyjących już: Hanki Bielickiej i Jeremiego Przybory. Na specjalnym wręczeniu nagród w czasie Festiwalu Dobrego Humoru, laureat otrzyma błękitny melonik Charliego oraz nagrodę pieniężną w wysokości 15.000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska.

Wiesław Michnikowski urodził się w 1922 roku  w Warszawie. Sam postrzega siebie przede wszystkim jako aktora teatralnego (zagrał między innymi w niemal wszystkich sztukach Mrożka), ale widzowie pamiętają go głównie z charakterystycznych ról filmowych np. w “Gangsterach i Filantropach”, “Hydrozagadce”, “Rififi po sześćdziesiątce”, “Hallo, Szpicbródka” czy w “Seksmisji”, gdzie wcielił się w postać Jej Ekscelencji. Zagrał również w serialach “Czterej pancerni i pies” i “Jan Serce”, a nawet w... “Smerfach”, gdzie użyczył swojego niezwykłego głosu Papie Smerfowi.

Jednak przede wszystkim jest Wiesław Michnikowski gwiazdą dwóch legendarnych kabaretów: Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Dudek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiesław Michnikowski nagrodzony za całokształt twórczości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl