SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WIG 20 zniżkował na zamknięciu przy bardzo wysokich obrotach

Główny indeks warszawskiej giełdy zanotował we wtorek spadek na zamknięciu, przy bardzo wysokich obrotach przekraczających 4 mld zł. Przez większą część dnia zachowywał się mocno, co analitycy uważali za zasługę powracających na GPW inwestorów zagranicznych. Jednak końcówka sesji przyniosła raptowne osłabienie na fali obaw o niepewną sytuację na światowych rynkach.

WIG 20 zniżkował na zamknięciu przy bardzo wysokich obrotach

"Indeksy na warszawskiej giełdzie zaczęły dzisiejszą sesję od niewielkich wzrostów. Do południa tendencje na na naszym parkiecie były identyczne, jak we Frankfurcie. Nastroje poprawiały się, a indeksy rosły. Później DAX w ciągu dwóch godzin stracił cały wcześniejszy dorobek. WIG20 także nieco osłabł, jednak wciąż pozostawał wyraźnie na plusie. Zmniejszenie skali zwyżki o połowę nie było oznaką wielkiej siły, ale przy niesprzyjającym otoczeniu, można to uznać za sukces byków" – podsumował Roman Przasnyski z Open Finance.

Spośród indeksów europejskich mocne były również węgierski BUX oraz wskaźniki giełd w Bukareszcie, Istambule i Tallinie.

"Gdyby nie to, że WIG20 znalazł się właśnie w takim zestawieniu, wskazującym na odreagowanie i napływ zagranicznego kapitału na bardziej ryzykowne rynki, można by sądzić, że wzosty w Warszawie zawdzięczamy opublikownej dziś informacji o zaskakująco wysokim, sięgającym 4,2% wzroście naszej gospodarki w III kw. oraz niezwykle optymistycznym wczorajszym prognozom Komisji Europejskiej na najbliższe dwa lata. W każdym razie mocne zachowanie się naszego parkietu nie było przypadkowe, bowiem towarzyszyły mu wysokie obroty. To także potwierdza tezę o udziale kapitału zagranicznego w dzisiejszej zwyżce" – dodał analityk OF.

Niezbyt pozytywne dane makro i słaby początek sesji w USA również nie sprawiały wrażenia na inwestorach zaangażowanych w Polsce. Jednak końcowy fixing przyniósł zaskakujące osłabienie notowań WIG20. Zdecydowany spadek zanotowały TPSA, PGNiG i BRE. Indeksowi nie pomogły również zniżkujące PKN i KGHM. 

Ostatecznie WIG 20 stracił 0,18% i wynosi 2611,60 pkt. WIG zwyżkował 0,17% i wynosi 45361,07 pkt. Obroty wyniosły 4,05 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WIG 20 zniżkował na zamknięciu przy bardzo wysokich obrotach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl