SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WIG20 choć systematycznie spadał w środę, zakończył notowania na plusie

Indeks największych spółek WIG20, po dodatnim otwarciu w środę, przez cały dzień systematycznie obniżał wartość, jednak pozostał na koniec sesji na niewielkim plusie.

WIG20 choć systematycznie spadał w środę, zakończył notowania na plusie

"Na fali dobrych nastrojów, po wczorajszych zwyżkach zza Oceanem, oraz lepszych od prognoz wynikach Intela, poranne futures na zachodnioeuropejskie i amerykańskie indeksy rosły. Na otwarciu prestiżowy indeks warszawskiej giełdy wzrósł o 0,74%, notując poziom 2.397,92 pkt. Pierwsza godzina handlu należała zdecydowanie do kupujących. Byczy obóz z łatwością wyniósł wykres blue chipów powyżej 2.400 pkt., ustanawiając dzienne maksimum na wysokości 2.409,36 pkt.(1,22%)" - poinformował analityk BDM, Krzysztof Zarychta.

Jednak według niego, po krótkiej konsolidacji na maksymalnych poziomach, stronie popytowej zabrakło wiary w możliwość dalszych zwyżek. "Dodatkową zachętą do przewietrzenia portfeli były dane marko ze strefy euro, które rynek poznał o godzinie 11. Zarówno odczyt produkcji przemysłowej w ujęciu m/m jaki r/r okazał się bowiem gorszy od prognozy (odpowiednio 0,90% vs. 1,20% i 9,40% vs. 11,40%)" - skomentował Zarychta.

Po zejściu indeksu poniżej poziom 2.400 pkt. potencjalne próby przechwycenia inicjatywy przez kupujących okazały się nieskuteczne i blue chipy do godziny 15. konsolidowały się od 2.385 pkt. do 2.393 pkt. "Za sprawą spadających wartości amerykańskich futures, a dalej neutralnego otwarcia rynku kasowego, WIG20 zanurkował do poziomu 2.383 pkt. (dzienne minimum, +0,11%)., gdyż rynek źle zareagował na gorszy od prognoz wskaźnik sprzedaży detalicznej w USA (-0,5% vs. prognoza równa 0,1%)" - podsumował analityk.

Ostatecznie blue chipy zakończyły notowania na linii 2.388,46 pkt. , wzrastając o 0,34%. WIG osiągnął poziom 41.232,92 pkt, po wzroście o 0,48%. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,35 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WIG20 choć systematycznie spadał w środę, zakończył notowania na plusie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl