SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WiMax Netii w tym roku obejmie znacznie ponad 30 miast

Spółka telekomunikacyjna Netia planuje, że w tym roku będzie oferować usługi w technologii WiMax w ponad 30 miastach, zaś pierwsze usługi zostaną uruchomione już w wakacje.

Docelowo, a więc w ciągu maksymalnie 5 lat w zasięgu WiMax, ma się znaleźć ponad 60% mieszkańców Polski, zapowiedział w poniedziałek Marek Trznadel, dyrektor departamentu rozwoju i zarządzania produktami Netii.

„Zasięg docelowy, a więc w okresie do 5 lat, WiMax Netii obejmie ponad 60% populacji kraju. Zasięg w chwili uruchomienia będzie niewielki. Ale w tym roku będzie to na pewno znacznie powyżej 30 miast, to są bardzo ostrożne szacunki” – powiedział Trznadel podczas konferencji prasowej.

Dodał, że wcześniej spółka zakładała, że ruszy z WiMax-em w 20-30 miastach, ale okazało się, że rozwój tej technologii może następować szybciej. Pierwsze usługi w tej technologii wystartują jeszcze w lipcu lub sierpniu.

Trznadel powiedział, że rozwój WiMax jest w znacznym stopniu uzależniony od tego kiedy spółce uda się uzyskać dostęp do tzw. bitstream access, czyli możliwości świadczenia usług szerokopasmowego dostępu do internetu przy wykorzystaniu infrastruktury Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA).

„Bitstream jest z ekonomicznego punktu widzenia dużo atrakcyjniejszy i kiedy będziemy mieli możliwość korzystania z bitstream, rozwój WiMax na pewno zwolni. Ale nie spodziewałbym się, aby było to możliwe wcześniej niż pod koniec tego roku” – powiedział Trznadel.

Netia zapowiadała, że w tym roku skoncentruje się przede wszystkim na rozwoju technologii WiMax. Na ten cel miało trafić blisko połowa środków przeznaczonych przez firmę w tym roku na inwestycje. W 2005 roku Netia na inwestycję przeznaczyła 157 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami prezesa w tym roku ma to być znacznie więcej. Inwestycje w WiMax mają znacząco negatywnie wpłynąć na tegoroczne wyniki spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WiMax Netii w tym roku obejmie znacznie ponad 30 miast

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl