SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska połączyła Audiotekę i operatora Pilota WP

Audioteka, której resztę akcji Wirtualna Polska Holding przejęła w lipcu br., została połączona ze spółką Netwizor zarządzającą platformą Pilot WP. Równocześnie Netwizor zmienił nazwę na Audioteka Group.

Spółka Audioteka została połączona z Netwizorem poprzez przeniesienie jej całego majątku na tę drugą firmę, zgodnie z art. 492 Kodeksu spółek handlowych. Równocześnie kapitał zakładowy Netwizora wzrósł z 900 tys. do 3,4 mln zł, a jego nazwę zmieniono na Audioteka Group.

Zarządy obu spółek zdecydowały o fuzji pod koniec sierpnia. Miesiąc wcześniej Wirtualna Polska Holding poprzez swoje spółki zależne przejęła kontrolny pakiet akcji Audioteki, płacąc 74,64 mln zł. Obecnie ma 100 proc. jej walorów. Poprzedni pakiet Audioteki Wirtualna Polska kupiła we wrześniu ub.r., wyceniając firmę na 156,4 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Prezesem Audioteka Group jest Marcin Malicki, który stanowisko prezesa spółki Netwizor objął na początku 2021 roku. Z Wirtualną Polską z przerwami jest związany od 2016 roku, od 2020 roku odpowiada za Pilot WP. Z początkiem ub.r. dołączył do zespołu zarządzającego Wirtualnej Polski jako media & subscriptions product director.

Natomiast pod koniec listopada do zarządu Audioteka Group dołączyli Arkadiusz Seidler (jako wiceprezes) i Rafał Bugalski. Poprzednio obaj byli w zarządzie Audioteki: Seidler od połowy 2016 roku, a Bugalski rok krócej.

Czytaj też: Pilot WP z opłatą za stacje naziemne z reklamami. Uruchomi nowe kanały FAST

Wirtualna Polska wchłanie kupione spółki

Audioteka to kolejna z przejętych przez Wirtualną Polskę spółek, która została w br. połączona - poprzez przeniesienie całego majątku - z jej inną firmą. Na początku roku Benchmark (za który WP zapłaciła jesienią ub.r. 14 mln zł) i Mediapop (kupiony pod koniec ub.r. za 28 mln zł) zostały wchłonięte przez Wirtualna Polska Media, a Parklot przez Wakacje.pl. Natomiast w maju Noclegi.pl, przejęte przez Wirtualną Polskę jako część Grupy Szallas, połączyły się z należącym do WP od kilku lat Nocowanie.pl

We wrześniu Wirtualna Polska dostała od Audioteki 15 mln zł dywidendy: 2,95 mln zł swojego jednostkowego zysku netto z ub.r. oraz 12,05 mln zł z zysków z lat 2019-2021 zatrzymanych w spółce.

W zeszłym kwartale br. Wirtualna Polska Holding przy wzroście przychodów o prawie 50 proc. do 405,29 mln zł zwiększyła zysk netto z 50,76 do 71,7 mln zł. To rekordowe wyniki w historii firmy - poprzednio poziom 60 mln zł kwartalnego zysku netto przekroczyła raz (62,94 mln zł w czwartym kwartale 2021 roku), a w dwóch poprzednich kwartałach wypracowała ponad 300 mln zł wpływów.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska połączyła Audiotekę i operatora Pilota WP

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Po co
Serwisu muzyczne zlikwidowali jak tylko przyszło do wp
odpowiedź
User
PK
Jest synergia, to znaczy, że będą zwolnienia.
odpowiedź
User
widz
Polecenie Solorza !!!
odpowiedź