SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wizerunek gwiazd zwiększa zaufanie do promowanych marek?

Jedna czwarta polskich internautów przyznaje, że zdarzyło im się kupić jakiś produkt, ponieważ był reklamowany przez celebrytę – wynika z badania domu mediowego MEC. Z drugiej strony tylko 14 proc. użytkowników sieci w naszym kraju uważa, że wizerunek znanych osób zwiększa zaufanie do promowanych przez nie marek.

Wizerunek gwiazd zwiększa zaufanie do promowanych marek?

25 proc. polskich internautów, którzy kupili produkt reklamowany przez celebrytów, to o 14 proc. więcej niż średnia we wszystkich europejskich krajach objętych tym badaniem. Jednocześnie aż trzy czwarte użytkowników sieci w naszym kraju zgadza się ze stwierdzeniem, że ludzie interesują się gwiazdami, podczas gdy w całej Europie takiego zdania jest dwie trzecie respondentów. Prawie połowa ankietowanych najczęściej czyta wiadomości o znanych ludziach, a 22 proc. szuka takich treści w internecie, m.in. odwiedzając serwisy swoich ulubieńców. Kobiety bardziej niż mężczyźni wykazują wśród użytkowników sieci zainteresowanie gwiazdami i ich życiem, zaś w grupach wiekowych – przede wszystkim ludzie w przedziale 25-34 lat.

55 proc. wszystkich internautów zgadza się ze stwierdzeniem, że znane osoby pozwalają wyróżnić się marce, natomiast 52 proc. polskich użytkowników sieci uważa, że gwiazdy pomagają budować wizerunek promowanego przez siebie brandu. Jednak tylko 14 proc. respondentów z naszego kraju przychyla się do opinii, że celebryci pomagają ufać, że produkt naprawdę działa. Natomiast 39 proc. polskich internautów uważa, że zbyt wiele produktów jest promowanych przez gwiazdy.

Badanie opinii odbiorców na temat udziału znanych osób w reklamach zostało przeprowadzone przez Analytics and Insight, komórkę badawczą domu mediowego MEC. Internetowe ankiety objęły 25 tys. dorosłych osób z 25 państw na całym świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wizerunek gwiazd zwiększa zaufanie do promowanych marek?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl