SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Bartkowiak w Agorze odpowiedzialny za segment Prasa i pion Administracja

Wojciech Bartkowiak w zarządzie Agory będzie nadzorował segment Prasa oraz pion Administracja. Przejmie nad nimi nadzór odpowiednio od prezesa Bartosza Hojki i Anny Kryńskiej-Godlewskiej.

Wojciech Bartkowiak, fot. Michal Mutor/Gazeta WyborczaArticle

W piątek Agora przedstawiła wyniki spółki za pierwszy kwartał br. Prezes Agory Bartosz Hojka w trakcie prezentacji poinformował również, jakie obowiązki będzie miał nowy członek zarządu spółki Wojciech Bartkowiak. - Chciałbym najpierw dokonać jeszcze jednej prezentacji, prezentacji nowego członka naszego zespołu, Wojciecha Bartkowiaka, który dołączył do zarządu Agory na ostatnim nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, który w ramach podziału obowiązków w zarządzie przejmie ode mnie nadzór nad segmentem Prasa, a od Anny Kryńskiej-Godlewskiej nad pionem Administracja – mówił Hojka.

Po wejściu Bartkowiaka w skład zarządu Hojka będzie w dalszym ciągu nadzorował segmenty Radio, pion Sprzedaży Korporacyjnej oraz działy Komunikacji Korporacyjnej i Audytu Wewnętrznego. Kryńska-Godlewska zaś będzie nadal odpowiadać za działalność pionów Finanse, Technologii oraz Nowe Przedsięwzięcia, a także dział Prawny i dział Compliance.

Wojciech Bartkowiak został powołany do zarządu przez nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Agory w kwietniu br. Uchwałę poparli wszyscy akcjonariusze, oddano 43,58 mln głosów z akcji stanowiących 57,36 proc. kapitału. Zatwierdzono wówczas wtedy także nominację Agnieszki Siuzdak-Zygi na członkinię zarządu spółki.

Wojciech Bartkowiak w „Gazecie Wyborczej” od 31 lat

Jako kandydat to zarządu Agory Wojciech Bartkowiak został wskazany w grudniu ub.r. przez Agorę Holding, która jako jedyny akcjonariusz może wskazywać takich kandydatów. Wspólnikami Agory-Holding są Wanda Rapaczynski, Helena Łuczywo, Barbara Piegdoń-Adamczyk, Seweryn Blumsztajn oraz prezes Agory Bartosz Hojka.

Wejście do zarządu przedstawiciele „Gazety Wyborczej” to jeden z postulatów zespołu „GW” w sporze z kierownictwem Agory trwającym od połowy ub.r. Dotyczy on przede wszystkim połączenia dziennika i grupy portali Gazeta.pl we wspólny pion biznesowy oraz zwolnienia dyrektora wydawniczego „GW” Jerzego Wójcika (Wójcik został zwolniony dyscyplinarnie pod koniec listopada, pozwał za to Agorę do sądu pracy, ale Hojka w piątek powtórzył, że pozew wciąż nie dotarł do spółki).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wojciech Bartkowiak w ostatnim okresie pełnił funkcje dyrektora operacyjnego i zastępcy dyrektora wydawniczego „Gazety Wyborczej”. Odpowiadał za procesy biznesowe segmentu prasowego Agory oraz działalność dawnego pionu druk, m.in. za jego restrukturyzację w latach 2018-2019 obejmującą zamknięcia dwóch drukarni i zwolnienia grupowe.

Bartkowiak współtworzył strategię transformacji cyfrowej „Gazety Wyborczej” opartą na ofercie subskrypcyjnej Wyborcza.pl, a także strategii biznesowej i redakcyjnej koncepcji rozwoju tradycyjnych wydań „Gazety Wyborczej”, - m.in. utworzonych w ostatnich latach magazynów „Mój Biznes”, „Ekonomia+” i „Wolna Sobota”.

Z Agorą jest związany od 1991 roku. Zaczął w poznańskiej redakcji „Gazety Wyborczej” - najpierw jako dziennikarz, później jako reportażysta i redaktor. W 1995 roku został redaktorem naczelnym i dyrektorem oddziału „GW” w Poznaniu. W latach 2006-2016 był szefem wszystkich redakcji lokalnych dziennika, współtworząc i koordynuąc wiele redakcyjnych kampanii społecznych prowadzonych przez zespoły „GW” w całej Polsce.

Od 2012 roku odpowiadał za budżet redakcji „Gazety Wyborczej”. W latach 2015-2017 był wiceprezesem Fundacji Agory.

Agnieszka Siuzdak-Zyga do zarządu Agory została powołana przez jego ówczesnych członków poprzez kooptację. Nadzoruje pion Gazeta.pl, działy Pracowniczy oraz Strategii Danych i Analiz, a także obszar ESG.

Z firmą jest związana od 2006 roku. Przez większość tego okresu pracowała w segmencie internetowym spółki, kolejno jako redaktor, wydawca, szefowa newsroomu, dyrektor serwisów informacyjnych, dyrektor ds. wzrostu biznesu contentowego oraz dyrektor pionu Gazeta.pl.

Od początku czerwca ub.r. w zarządzie Agory jest Tomasz Grabowski, także wybrany przez pozostałych członków w drodze kooptacji. Nadzoruje pion technologii, działy technologiczne odpowiedzialne za rozwój funkcjonalności dla Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz rozwój innowacji technologicznych i dział big data. Poprzednio prze prawie 10 lat był związany z firmą Accenture.

W zarządzie Agory są również Bartosz Hojka (od połowy 2013 roku, od marca 2014 roku pełni funkcję prezesa), Tomasz Jagiełło (od połowy 2013 roku) nadzorujący Helios, Next Film, Wydawnictwo Agora i działalność gastronomiczną oraz Anna Kryńska-Godlewska (od listopada 2017 roku).

Przychody grupy Agora w pierwszym kwartale br. zwiększyły się o 73,4 proc. do 253,1 mln zł, głownie dzięki wznowieniu działalności przez kina Helios. Wynik EBITDA wzrósł z 8,1 mln zł straty do 17,6 mln zł zysku, a strata netto zmalała z 59,4 do 33,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Bartkowiak w Agorze odpowiedzialny za segment Prasa i pion Administracja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl