SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Włodarski nowym prezesem Radia Szczecin

Wojciech Włodarski został wybrany na stanowisko prezesa Radia Szczecin. Zastąpi on Artura Kubaja, który najpierw został zawieszony przez radę nadzorczą, a następnie sam zrezygnował.

Rada Mediów Narodowych wybrała w czwartek nowego prezesa Radia Szczecin. To Wojciech Włodarski, który jest zastępcą dyrektora OW NFZ w Szczecinie ds. ekonomiczno-finansowych, był członkiem rady nadzorczej - Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim (od 2017 roku), prezesem zarządu Zachodniego Centrum Medycznego. Jego doświadczenie medialne to bycie współpracownikiem "Międzyrzeckiej Gazety Powiatowej" (1999-2002) i redaktorem naczelnym "Gazety Numerowej" w 2002 roku.

Za jego kandydaturą (jedyną na to stanowisko) głosowało czworo członków Rady Mediów Narodowych. Juliusz Braun był przeciw, a za powód tej decyzji podaje nam: „całkowity brak doświadczenia związanego z mediami”. – Konsekwentnie domagam się konkursów – przekazał nam Braun.

Włodarski zastąpi Artura Kubaja, który był prezesem Radia Szczecin od 2016 roku. Na jego stanowisku - do momentu wyboru nowego prezesa przez Radę Mediów Narodowych - powołano tymczasowo na pełniącego obowiązki - członka rady nadzorczej Radia Szczecin, Janusza Jagielskiego. To m.in. były radny PiS.

Kandydat do rady nadzorczej Radia Katowice zrezygnował

Natomiast RMN nie wybrała członka rady nadzorczej Radia Katowice, ponieważ ten sam zrezygnował. Jan Edmund Kowalski to dyrektor biura programu "Niepodległa", wcześniej był pełniącym obowiązki dyrektora. W swojej karierze był kierownikiem komunikacji w Narodowym Centrum Kultury, jest też wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz członkiem Stowarzyszenia Przymierza Rodzin.

Z raportu Radio Track Kantar Polska opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od czerwca do listopada 2020 roku pozycję lidera rynku radiowego w Szczecinie zajęło Radio Szczecin, które awansowało z trzeciej lokaty. Stacja względem fali czerwiec-listopad 2020 zanotowała wzrost średniego dobowego udziału słuchania z 13,8 proc. do 16,9 proc.

W skład Rady Mediów Narodowych wchodzi Krzysztof Czabański jako jej przewodniczący, europosłanka PiS Elżbieta Kruk, posłanka PiS Joanna Lichocka, Juliusz Braun (z rekomendacji PO) oraz Robert Kwiatkowski (z rekomendacji Lewicy).

Dołącz do dyskusji: Wojciech Włodarski nowym prezesem Radia Szczecin

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gal
To pewnie teraz zacznie się zjazd słuchalności Radia Szczecin. Z 17% zrobi się 7%...
odpowiedź
User
Znow
Kolejny amator na stołku prezesa w regionalnym polskim radiu. Jedyny kandydat...
odpowiedź
User
MARTA
Dramat...
odpowiedź