SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT: Dwóch chętnych na częstotliwość w województwie mazowieckim

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała listę nadawców zainteresowanych emisją FM w Woli koło Czerwińska. To miejscowość położona w województwie mazowieckim, w powiecie płońskim. O koncesję starają się tam dwa podmioty.

Ogłoszenie KRRiT dotyczy częstotliwości 89,3 MHz. Ma tam trafić stacja o charakterze uniwersalnym lub wyspecjalizowanym. Rozpatrywane będą zarówno aplikacje złożone przez nowych graczy, jak i te dotyczące rozszerzenia koncesji. Zainteresowane podmioty mogły składać wnioski do 4 marca 2024 roku.

Choć w zeszłym tygodniu regulator opublikował długą listę wnioskodawców w konkursach dotyczących Łodzi, Żywcu, Bielsku-Białej, Częstochowie, Hajnówce, Andrychowie, Sierpcu, to nie opublikowano chętnych na nadawanie w Woli. Zmieniło się to w tym tygodniu. Spółka Radio Rekord FM z Radomia chce w północno-zachodniej części Mazowsza nadawać Radio Rekord Mazowsze. Z kolei firma Radio Płońsk, zarejestrowana w Starych Gnatowicach, chce emisji Radia Płońsk.

Radomski Rekord z sześcioma koncesjami FM

Radio Rekord FM rozpoczęło nadawanie w 1994 roku w Radomiu. Stacja jest nadal dostępna na częstotliwości 106,2 MHz w tym mieście i okolicach. Stacja posiada także koncesje na nadawanie w Iłży, miasta na południowym krańcu województwa mazowieckiego (93,4 MHz), Kielcach (100,8 MHz), Ostrowcu Świętokrzyskim (100,9 MHz), Ciechanowie (88,7 MHz) i w Sandomierzu (99,7 MHz). Emisja w tym ostatnim mieście wciąż nie ruszyła.

Na początku lutego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę nazwy Radia Rekord Kielce na Radia Rekord Świętokrzyskie. Wcześniej na częstotliwościach Radia Rekord Kielce nadawało Radio Fama. Rozgłośnia nie złożyła na czas wniosku o przedłużenie koncesji, dlatego KRRiT rozpisała konkurs, który wygrało radomskie Radio Rekord. Fama zniknęła ze świętokrzyskiego eteru po 27 latach w lutym 2022 roku, a Rekord ruszył w październiku tego samego roku. Rozgłośnia emituje muzykę taneczną z ostatnich dekad, a także m.in. disco polo, dance, pop czy rock. Nie brakuje newsów ogólnokrajowych i lokalnych. We wrześniu ub.r. po półtorarocznej przerwie Radio Fama wróciło do Kielc. Rozgłośnia wygrała konkurs KRRiT dotyczący częstotliwości 90,9 MHz.

Radio Płońsk to stacja o charakterze uniwersalnym z elementami lokalnymi. Nadaje serwisy informacyjne i prognozę pogody dostarczaną przez Grupę Radiową Agory. Otrzymała koncesję w kwietniu 2016 roku. Dwa miesiące później rozpoczęła nadawanie na częstotliwości 93,6 MHz. Właścicielem rozgłośni jest Krzysztof Pietrzak.

Dołącz do dyskusji: KRRiT: Dwóch chętnych na częstotliwość w województwie mazowieckim

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DAT Target Practice
Jak dla mnie częstotliwość tą powinni przenieść do Ciechanowa lub do Warszawy przy równoczesnym zmianie częstotliwości POPradia w Skierniewicach - w tym przypadku to zwykłe marnowanie częstotliwości.
odpowiedź
User
Patryk
Jak dla mnie częstotliwość tą powinni przenieść do Ciechanowa lub do Warszawy przy równoczesnym zmianie częstotliwości POPradia w Skierniewicach - w tym przypadku to zwykłe marnowanie częstotliwości.
Czemu tak sądzisz? Czy ze względu na małą liczbę mieszkańców Czerwińska i okolic? Jeśli tak, to częściowo rozumiem twój sceptycyzm.
odpowiedź