SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wpływy Stopklatki wzrosły o 65 proc., strata zmalała do 2,2 mln zł

W ub.r. spółka Stopklatka, właściciel kanału Stopklatka TV i kilku serwisów internetowych (m.in. Stopklatka.pl) zanotowała 25,66 mln zł przychodów, o 65,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Natomiast strata netto firmy zmalała do 2,19 mln zł.

Article

W samym czwartym kwartale ub.r. wpływy Stopklatki wyniosły 7,5 mln zł, o 34,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Spółka osiągnęła też 318 tys. zł zysku netto wobec 1,73 mln zł straty netto w czwartym kwartale 2014 roku.

Zysk netto Stopklatka miała także w drugim kwartale ub.r., jednak w całym roku zanotowała 2,19 mln zł straty netto. To dużo mniej niż w 2014 roku, kiedy strata netto firmy wyniosła 8,5 mln zł. - Istotny wpływ na stratę netto w analizowanym okresie miały ujemne różnice kursowe (głównie niezrealizowane), których saldo za 2015 r. wyniosło 818 zł - podała firma w raporcie finansowym.

W styczniu br. spółka zakończyła emisję swoich nowych akcji, z której pozyskała 10,67 mln zł. Większość z tej kwoty ma przeznaczyć na spłatę zadłużenia.


Ze sprzedaży reklam Stopklatka zanotowała w ub.r. 25,5 mln zł wpływów, co stanowiło 99,4 proc. jej wszystkich przychodów. W skali roku te wpływy zwiększyły się o 70,5 proc.

Spółka podała, że w ub.r. dokładnie 25 mln zł zarobiła ze sprzedaży czasu reklamowego w Stopklatce TV.

W 2015 roku średni udział Stopklatki TV w rynku telewizyjnym wyniósł 0,88 proc., wobec 0,6 proc. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wpływy Stopklatki wzrosły o 65 proc., strata zmalała do 2,2 mln zł

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysiek
W ogóle nie oglądam tego kanału a jak już coś to bardzo rzadko .
17 15
odpowiedź
User
lolik
I co zostało z kanału filmowego? 1 film w paśmie 6-20 i 2 filmy wieczorami po 20:00 i to nie zawsze. Seriale i dokumenty naukowe (sic!). A miał być pierwszy polski naziemny kanał filmowy
25 8
odpowiedź
User
Marcin
Kanał filmowy bez filmów.......dno.
25 10
odpowiedź
User
Zdzichu
Świetny kanał filmowy. 30 filmów i 4 seriale na krzyż w tym oczywiście Pancerni i Kloss powtarzani na nim od ponad pół roku na okrągło. Naprawdę ktoś ten śmieszny kanał ogląda?
17 11
odpowiedź
User
szelma
Na początku oglądałem, teraz powtórki powtórek, denne seriale i jakieś dokumenty, dziękuję, już wolę TV6...
15 9
odpowiedź