SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wrangler stawia na ekologiczną bawełnę w Europie

Firma odzieżowa Wrangler, specjalizująca się głównie w produkcji ubrań dżinsowych, rusza z inicjatywą „Ekologiczna bawełna” w Europie. Marka w ramach projektu będzie współpracowała z europejskimi rolnikami w celu promowania zrównoważonej produkcji oraz ekologicznego zarządzania gruntami.

Article

Celem ogólnoeuropejskiej inicjatywy Wrangler Science and Conservation Program („Ekologiczna bawełna”) jest ochrona i zdrowie gleby oraz zbudowanie sieci dostawców bawełny, którzy mają na uwadze rolnictwo regeneracyjne.

Wrangler stawia na ekologiczną bawełnę w Europie

W USA inicjatywę zapoczątkowano w 2017, jako wspólne działanie ekspertów, pionierskich rolników i partnerów non-profit, która sponsoruje badania i warsztaty oraz promuje dobre praktyki mające na celu zdrową uprawę ziemi.

- Ubrania marki Wrangler produkowane są z bawełny uprawianej na całym świecie, dlatego naszym nadrzędnym celem jest wspieranie branży w kierunku zrównoważonej produkcji, która odbywa się z poszanowaniem środowiska i jego zasobów - mówi Roian Atwood, dyrektor ds. zrównoważonej produkcji we Wrangler.

Podczas targów rolniczych Agrotica, gdzie zainaugurowano europejską akcją,  ambasadorowie Wrangler Science and Conservation Program przystąpili do rozmów z BASF, pomysłodawcą inicjatywy Certified Fibermax Cotton Program na terenie Grecji.

Tematem dialogu były kwestie zrównoważonego rolnictwa. Ambasador Wrangler oraz Steve Groff, założyciel Cover Crop Coaching, rozmawiali na temat swoich doświadczeń oraz omawiali rozwiązania głównych problemów, z którymi borykają się lokalni rolnicy.
Dotchczas w ramach inicjatywy udało się połączyć działania proekologiczne na poszczególnych farmach z gotowymi produktami. Efektem jest kolekcja The Wrangler Rooted Collection.

Dołącz do dyskusji: Wrangler stawia na ekologiczną bawełnę w Europie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl