SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Współpraca TVP i MSZ

23 maja 2005 r. Telewizja Polska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisały aneks do porozumienia o współpracy z 1994 roku

Na mocy podpisanego porozumienia Telewizja Polska zobowiązała się do tworzenia audycji telewizyjnych przeznaczonych dla polskich widzów poza granicami naszego kraju zgodnych z celami MSZ uwzględniającymi polityczną, społeczną i gospodarczą promocję naszego kraju, a także promocję polskiej kultury, nauki i sportu.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zobowiązało się przeznaczyć na ten cel w 2005 roku 2,5 krotnie więcej środków finansowych niż w latach ubiegłych.

Prezes Jan Dworak podkreślił, iż tworzenie przez TV Polonia audycji dla środowisk polonijnych to wypełnianie ważnego misyjnego zadania telewizji publicznej.

Programy, które powstaną dzięki środkom finansowym MSZ  będą informowały o przemianach gospodarczych związanych z naszych członkostwem w Unii Europejskiej, o najważniejszych zamierzeniach kulturalnych w Polsce, a także o polskich wydarzeniach organizowanych za granicą ze szczególnym akcentowaniem obecności i roli kultury polskiej w cywilizacji europejskiej. W programach tych nie zabraknie problematyki polonijnej: prezentowane będą różne przejawy życia i aktywności środowisk polonijnych. 

Podpisane porozumienie otwiera nowy etap wzajemnej współpracy, w szczególnym momencie historycznym, zwłaszcza w kontekście przypadających na 2005 r. ważnych rocznic: 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej, 60. rocznicy powstania ONZ, 60. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady w Auschwitz i 25. rocznicy powstania związku zawodowego Solidarność - powiedział  wiceminister Jakub Wolski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Współpraca TVP i MSZ

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl