SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Wybierz swoje wszystko". Hasło reklamowe Polsatu, czy nowej platformy hybrydowej?

W połowie czerwca Polkomtel zarejestrował w Urzędzie Patentowym RP nowe projekty logotypów. Widnieje na nich odświeżone logo Polsatu i hasło "Wybierz swoje wszystko".

Article

Na stronach Urzędu Patentowego można znaleźć cztery wersje logotypu ze wspomnianym wyżej hasłem. Niedawno spółka zaprezentowała nowe loga Polsatu i Plusa. Na tym nie koniec zmian. Jak informowaliśmy wcześniej, w Urzędzie Patentowym zarejestrowanych zostało wiele projektów nowych logotypów m.in. Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Film, Polsat Games, Polsat Rodzina i Polsat Sport.

"Wybierz swoje wszystko"

Kiedy odszukaliśmy projekty logotypów kanałów tematycznych Polsatu, rzecznik prasowy tej telewizji przekonywał, że ostatecznie wcale nie tak muszą one wyglądać. Także teraz jest powściągliwy w deklaracjach.

- Rozumiem i szanuję wytrwałość w przeglądaniu stron UP, ale między innymi dlatego zgłaszamy wiele znaków w wielu różnych kolorach i wiele różnych haseł - i podobnie jak z naszymi logotypami, tak i w tym przypadku, jeśli będziemy mieli coś do zakomunikowania opinii publicznej, to na pewno to zrobimy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, rzecznik prasowy Polsatu.

Nowa usługa Polsatu?

Wśród zarejestrowanych wcześniej projektów logotypów znalazł się znak graficzny Polsat Box. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie wpłynął jednak wniosek dotyczący koncesji dla kanału Polsat Box. Może to oznaczać, że Polsat pracuje nad dekoderem pod taką nazwą. Ponadto w UP zarejestrowano logotypy Polsat Box opatrzone hasłem "Wybierz swoje wszystko". 

Zbiega się to z informacjami o planowanym rozszerzeniu zasięgu multipleksu czwartego, gdzie są nadawane Polsat News i płatne kanały Polsatu pod nazwą TV Mobilna do 70 proc. powierzchni kraju. Nad hybrydową platformą łączącą emisję naziemną z treściami internetowymi pracuje Telewizja Polska. Logicznym byłoby więc uruchomienie podobnej usługi przez Polsat. "Wybierz swoje wszystko" może być jej hasłem reklamowym.

Do tej pory w UP Polsat rejestrował wyłącznie logotypy najważniejszych usług oraz kanałów telewizyjnych. W ostatnich latach sama Telewizja Polsat posługiwała się hasłem "Włącz emocje".

Nowe logotypy Polsatu

10 czerwca Polsat poinformował, że nowa identyfikacja wizualna została zaprojektowana tak, aby czytelnie opisywać usługi i produkty pochodzące z Grupy Polsat Plus. Logotypy dwóch głównych marek wykorzystują specjalnie zaprojektowaną dla Grupy, indywidualną typografię, charakterystyczny element graficzny oraz kolory. Zielony kolor Plusa ma symbolizować m.in. innowację, rozwój oraz troskę o środowisko i lepsze życie, a żółty kolor Polsatu - energię, radość i optymizm płynące ze słońca - nierozerwalnie związanego z tym nadawcą.

- Nowe logotypy zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o przejrzystości i łatwości ich odbioru przez naszych widzów i klientów - podkreślał Zygmunt Solorz.

Polsat miał w czerwcu br. 7,74 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: "Wybierz swoje wszystko". Hasło reklamowe Polsatu, czy nowej platformy hybrydowej?

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Irena
Hasło to im stażyści wymyślili...
odpowiedź
User
paszport
Hasło to im stażyści wymyślili...
Pasuje do logo i jakości dźwięku.
odpowiedź
User
Irek świrek
Jak się słyszy hasło to językowo uszy bolą. Rozumiem, że to na sprzeczności jest oparte bo albo wybierz swoje albo wybierz wszystko niemniej to nawet nie brzmi.
odpowiedź