SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” stawia na rozwój. Powstał specjalny zespół

Od czerwca br. w strukturach spółki Wyborcza działa zespół ds. wzrostu – multidyscyplinarna grupa, która zajmuje się projektami związanymi z rozwojem treści cyfrowych wszystkich serwisów „Wyborczej”. 

Marta Ciastoch, Martyna Turska, Adam Dychała, Michał Szaflarski, Marcin RęczminMarta Ciastoch, Martyna Turska, Adam Dychała, Michał Szaflarski, Marcin Ręczmin

W skład zespołu ds. wzrostu wchodzą: Marta Ciastoch, szefowa działu marketingu treści, Martyna Turska, szefowa działu podcasty i wideo, Adam Dychała z zespołu rozwoju produktu i IT, odpowiedzialny za narzędzia Big Data, Michał Szaflarski, szef działu SEO i social mediów oraz Marcin Ręczmin, szef wydawców strony głównej Wyborcza.pl.

 – Rozwój wyjątkowych treści, które sprawiają, że kolejni czytelnicy i czytelniczki wracają do „Wyborczej”, jest dla nas fundamentalnie ważny. Z tego powodu stworzyliśmy zespół, który zasiliły osoby z kilku kluczowych obszarów, dysponujące wiedzą i narzędziami mającymi bezpośrednie przełożenie na wyniki serwisów „Wyborczej” - komentuje Wojciech Bartkowiak, członek zarządu Grupy Agora i prezes spółki Wyborcza.

Zobacz: Wyborcza z szefową komunikacji i PR. Pracuje w "GW" od dekady

Nowy zespół w „Gazecie Wyborczej”

Zespół w tym składzie zajmuje się bieżącą analizą powstających w serwisach „Wyborczej” treści i ich dostosowywaniem do potrzeb subskrybentów i subskrybentek oraz nowych czytelników i czytelniczek.

Marta Ciastoch dołączyła do zespołu „Wyborczej” w styczniu. Wcześniej pracowała w Ringier Axel Springer Polska jako wicenaczelna Noizz.pl oraz wydawczyni Newsweek.pl. Była też managerką projektu „Młode Głowy” w Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej.

Martyna Turska jest pomysłodawczynią i twórczynią pierwszego podcastu „Gazety Wyborczej” „8:10”. Obecnie zarządza całym ekosystemem produkcji audio i wideo „Wyborczej”. Jest absolwentką studiów “Media, Arts and Performance” na Uniwersytecie w Utrechcie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Adam Dychała zaczynał pracę w „Wyborczej” jako redaktor i wydawca strony internetowej „Gazety Stołecznej”. Pracował w zespole subskrypcji i SEO. Był wydawcą strony głównej Wyborcza.pl oraz product ownerem serwisu odpowiedzialnym – wraz z zespołem – za ostatni redesign strony. Wrócił do zespołu „Wyborczej” 1 maja br. po rocznej przerwie.

Michał Szaflarski zaczynał pracę w „Wyborczej” w 2008 roku jako dziennikarz. Doświadczenie dziennikarskie i redaktorskie zdobywał w „Gazecie Stołecznej” oraz w Sport.pl. W zespole SEO Wyborcza.pl pracuje od 2019 roku.

Marcin Ręczmin ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu treściami. W „Wyborczej” pracuje od czterech lat. Wcześniej był związany w Wirtualną Polską, gdzie był szefem serwisów kulturalnych i Magazynu, kierował też stroną główną oraz newsroomem WP.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” stawia na rozwój. Powstał specjalny zespół

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
Kiedyś w mediach pracowali dziennikarze. Dziś są spece od SEO, zarządzania treściami, pozycjonowania itp. Tylko treści coraz częściej brak. I nie chodzi mi tylko o GW...
odpowiedź
User
AnNi
Bajdy, brednie, antypolskie pierdolety podlane KOMUNISTYCZNYM eurososem. Tym jest w rzeczywistości GWniana. I żadne zespoły tego nie zmienią.
odpowiedź
User
bko
wzrost giewu? :) ten projekt to tylko rozpaczliwe hamowanie spadku, ktory jest nieunikniony patrzac na biologie waszych wyznawcow
odpowiedź