SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wybory w Islandii z satelitów Astra

Icelandic Telecom zapewni bezpośredni dosył sygnału z Reykjaviku

SES ASTRA, Icelandic Telecom, RUV (Icelandic National Broadcasting Service) oraz operator płatnej telewizji islandzkiej NLC (Northern Lights Communications) poinformowały o transmisji na żywo, w formacie cyfrowym i niekodowanym z ASTRY, wyborów parlamentarnych w Islandii w programach RUV oraz Channel 2 platformy NLC. Wybory trwać będą od 9 do 11 maja 2003 roku.

 

Cyfrowa niekodowana transmisja z ASTRY 2D na 28.2° East (10,7290 GHz, polaryzacja wertykalna, 22MSymb/s FEC 5/6) pozwoli mieszkańcom Islandii, załogom statków towarowych oraz wielu podróżującym po kraju odbiór obu programów RUV i NLC za pomocą małej (60 cm) anteny, z cyfrową jakością dźwięku i obrazu. Icelandic Telecom zapewni bezpośredni dosył sygnałów z Reykjaviku na satelitę ASTRA 2D.

 

W celu umożliwienia obywatelom Islandii mieszkającym zagranicą śledzenie przebiegu wyborów na żywo programy RUV i NLC będą cyfrowo retransmitowane z ASTRY 1H na 19.2° East (12,2265 GHz, polaryzacja horyzontalna, 27.5MSymb/s FEC 3/4), co zapewni optymalny odbiór z małej anteny od rejonu północnej Skandynawii do południowej Hiszpanii. Już ponad 91 milionów europejskich gospodarstw domowych odbiera programy z ASTRY 19.2° East, w tym ponad 33 miliona domów odbiera je za pomocą indywidualnej lub zbiorczej anteny satelitarnej.

 

Na piątkowym spotkaniu nadawców islandzkich w Reykjaviku, Halldor Asgrimsson, Minister Spraw Zagranicznych Islandii, oficjalnie rozpoczął transmisję testową z ASTRY, aby już umożliwić mieszkańcom odbiór programów RUV i Channel 2.

 

Alexander Oudendijk, Wice prezes ds. Sprzedaży i Marketingu SES ASTRA, powiedział: “Cieszymy się z możliwości przekazania Islandczykom w kraju i zagranicą poprzez flotę satelitów ASTRA tak ważnych informacji jak nadchodzące wybory. Jesteśmy przekonani, że RUV i NLC skorzystają z tej okazji by zapoznać się z zaletami transmisji satelitarnej skierowanej nie tylko do mieszkańców Islandii, ale także społeczności międzynarodowej. Chciałem dodać, iż wysoko cenimy sobie współpracę z Icelandic Telecom, który zorganizował w Reykjaviku stację naziemną realizującą uplink na ASTRĘ 2D.”
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wybory w Islandii z satelitów Astra

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl