SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyciekły pierwsze zdjęcia z interfejsem Androida 4.4 KitKat

Do internetu trafiły fotografie, na których widoczny jest nowy interfejs aplikacji do telefonowania oraz wysyłania SMS-ów w Androidzie 4.4 KitKat.

Wyciekły pierwsze zdjęcia z interfejsem Androida 4.4 KitKat

Opublikowane przez serwis 9to5Google zdjęcia przedstawiają aplikację wiadomości oraz dialer z nowego Androida 4.4. W obu charakterystycznym elementem jest pasek stanu, którego kolor dostosowuje się do interfejsu uruchomionego programu.

Aplikacja wiadomości w nowym Androidzie została wyposażona w zielony motyw. Na opublikowanym zdjęciu nie widać żadnych przykładowych pozycji, a jedynie znany z paska powiadomień Google+ dzwonek informujący o braku nowych wiadomości.

Pozwala to spekulować, że nowy Android przyniesie za sobą pewną unifikację komunikatorów i aplikacja do wysyłania SMS-ów i MMS-ów posłuży również do innych celów.

W dialerze z Androida 4.4 dominuje natomiast kolor błękitny. Aplikacja sprawia wrażenie, jakby była wykonana według stylu graficznego flat. Klawiaturę numeryczną umieszczono na białym tle, a wpisywany numer pojawia się na ciemnym pasku. Charakterystycznym elementem jest również ikona słuchawki umieszczona w dużym, okrągłym przycisku.

Na ekranie domowym Androida 4.4 zmieniły się jedynie detale. W szczególności widać to po odświeżonych ikonach aplikacji oraz nowej domyślnej tapecie (choć była ona już obecna w poprzednich wydaniach systemu).

Część serwisów sugeruje, że są to zdjęcia spreparowane i wcale nie przedstawiają nowej wersji systemu mobilnego Google’a. Ma o tym świadczyć m.in. niejednolity styl ikon na ekranie domowym oraz nierówne ustawienie elementów na pasku stanu. Wątpliwości budzi również ikona dzwonka, której autorem jest zespół odpowiedzialny za Google+ i niemający nic wspólnego z Androidem.

Google póki co nie ujawnia żadnych oficjalnych informacji na temat nowej wersji systemu. Nieoficjalnie mówi się, że Android 4.4 KitKat zadebiutuje 14 października. Nazwa najnowszej edycji platformy mobilnej Google’a jest wynikiem współpracy z firmą Nestle (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyciekły pierwsze zdjęcia z interfejsem Androida 4.4 KitKat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl