SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Udany debiut Wydarzeń24. Kanał ma 7 razy więcej widzów niż Superstacja

Nowy kanał Wydarzenia24 po ponad miesiącu nadawania ogląda średnio 15,8 tys. widzów, co daje 0,28 proc. udziału w rynku. W grupie 4+ stacja ma 7-krotnie wyższą oglądalność od Superstacji, a w 16-49 - 33-krotne lepsze wyniki - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Wydarzenia24 to nowy kanał o charakterze informacyjnym, który zastąpił Superstację. Flagową pozycją stacji jest nadawany co pół godziny program „Wydarzenia”. Kanał rozpoczął nadawanie w środę, 1 września o godz. 6.00.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Średnia minutowa widownia Wydarzeń24 od dnia startu do 5 października 2021 roku wyniosła 15,8 tys. osób. Przełożyło się to na po 0,28 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, w grupie komercyjnej 16-49 oraz wśród widzów w wieku od 16 do 59 lat - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy One House opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Spośród poszczególnych dni stacja Wydarzenia24 najchętniej oglądana była 17 września br. Kanał w ujęciu całodobowym śledziło wówczas 25 tys. osób w 4+ (0,45 proc. udziału w 4+).

Wydarzenia24 wygrywają z Superstacją

Dla porównania, Superstację w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku śledziło średnio 2,2 tys. widzów, co przełożyło się na odpowiednio 0,04 proc. udziału w 4+ i po 0,02 proc. w 16-49. Wydarzenia24 w grupie 4+ mają około 7-krotnie wyższą widownię, a w grupie komercyjnej 16-49 wzrost jest 33-krotny.

„Więcej Wydarzeń” hitem

W rankingu najchętniej oglądanych pozycji programowych w okresie od 1 września do 5 października  br. pierwsze miejsce zajęło wydanie audycji „Więcej Wydarzeń” z 5 października, które śledziło średnio 97,8 tys. osób, co przełożyło się na 1,53 proc. udziału.

Drugie miejsce zajęła audycja „Więcej Wydarzeń” z 19 września (90 tys. widzów; 0,66 proc. udziału), a podium uzupełnia „Sport” z 4 października (89,7 tys. widzów; 1,27 proc. udziału).

Spośród dziesięciu topowych audycji pięć miejsc należało do „Prognozy pogody”. Po dwie pozycje zajęły wydania „Wydarzeń” i „Więcej Wydarzeń”, a jedna lokata należała do serwisu sportowego.

Na początku Wydarzenia24 dostępne są w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych w miejscu, gdzie dotychczas nadawała Superstacja. Kanał trafił też do naziemnej telewizji cyfrowej - do oferty MUX-4 (tak zwana TV Mobilna), gdzie podmienił nadawaną dotychczas bezpłatnie kopię Polsat News HD w HEVC.

- Główną ideą Wydarzeń 24 jest dostarczenie widzom na bieżąco jak najwięcej aktualnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji, o tym co dzieje się w Polsce i na świecie. „Wydarzenia” są najlepiej ocenianym i jednym z najważniejszych programów informacyjnych w kraju - powiedziała Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Polsatu. - Wiążemy z tym kanałem długofalowe nadzieje - dodaje Gawryluk.

Dołącz do dyskusji: Udany debiut Wydarzeń24. Kanał ma 7 razy więcej widzów niż Superstacja

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jutub
Kanał na pewno lepszy niż superstacja z lat 2019-21, ale na miano dobrego kanału informacyjnego jeszcze sporo brakuje
odpowiedź
User
Gie
W24 zyskały ale czyim kosztem? Które kanały straciły w tych godzinach? Nie przypadkiem Polsat News? Ciekawe jaką oglądalność miałaby stara Superstacja, krytykująca m. in. PiS, gdyby nadawała naziemnie.
odpowiedź
User
Kk
Sukces pani Gawryluk. Niech ona coś zrobi, żeby dziennikarze otrzymali inne umowy niż umowy śmieciowe. Jak jeszcze odejdzie kilku dziennikarzy z PN to zostanie w PN tylko ona i dziadek Gugała...
odpowiedź