SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec kanału Superstacja, Wydarzenia 24 ruszą od września. Jest zgoda KRRiT na zmianę nazwy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła wniosek spółki Superstacja, należącej do Grupy Polsat, o zmianę nazwy kanału na Wydarzenia 24. Nowy stacja znajdzie się w strukturach Polsat News i będzie podlegała pionowi informacji i publicystyki kierowanemu przez Dorotę Gawryluk.

Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl nowa stacja ma mieć charakter wyspecjalizowany-informacyjny z elementami publicystyki, informacji sportowych i poradnictwa.

Jak podawaliśmy przed tygodniem, Wydarzenia 24 mają rozpocząć nadawanie 1 września. Do 18 czerwca Superstacja ma pokazywać premierowe programy. Latem ruszą pełną parą przygotowania do uruchomienia Wydarzeń 24. Dziennikarze nie wiedzą, czy będą w tym okresie otrzymywać pensje.

W wakacje połączenie newsroomów Superstacji i Polsat News

Dyrektor programowy Superstacji Grzegorz Jankowski będzie pełnił funkcję do końca jej funkcjonowania, a później ma skupić się na swoim programie w Polsat News. Nie będzie pracował w kanale Wydarzenia 24.

Nadawca chce wykorzystać miesiące wakacyjne, aby zintegrować redakcje Superstacji i Polsat News. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wtedy ma dojść do połączenia newsroomów. Dotychczasowi pracownicy Superstacji będą też szkoleni z systemów wykorzystywanych przez Polsat News. Mają też określić, co chcieliby robić w nowym kanale albo w Polsat News. Choć Superstacja przestanie istnieć, to spółka pod tą nazwą nie przejdzie na razie do historii. Formalnie pracownicy mają być nadal zatrudniani przez Superstację.

Zobacz także: „Fakty” liderem programów informacyjnych w kwietniu

W połowie sierpnia powinna rozpocząć się emisja "na sucho" Wydarzeń 24.

Do tego czasu ma potrwać remont studiów telewizyjnych. Prace nad nowym kanałem koordynują Marcin Wójcicki, wicedyrektor informacji i publicystyki w Telewizji Polsat  i Krzysztof Kaszyński, wydawca Wydarzeń.

Nowy kanał będzie w strukturach Polsat News i będzie podlegał pionowi informacji i publicystyki kierowanemu przez Dorotę Gawryluk.

Zobacz także: Kanał Wydarzenia 24 zastąpi Superstację

Wydarzenia 24 mają zastąpić w naziemnej telewizji cyfrowej Polsat News

Nowy kanał ma nadawać 18 godzin programu na żywo dziennie. Pracownicy będą zatrudnieni na trzy zmiany. W nowej stacji znajdą się same informacje, bez publicystyki.

Stacja będzie dostępna w sieciach kablowych i platformach satelitarnych na kanale dotychczas zajmowanym przez Superstację, a także w naziemnej telewizji cyfrowej.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Wydarzenia 24 zastąpią Polsat News w multipleksie czwartym. Na razie nadaje on głównie w największych miastach Polski, ale słychać spekulacje, że zasięg może być rozszerzony na teren prawie całego kraju.

Polsat News nie będzie dostępny naziemnie w całej Polsce, bo według naszych informacji, Polsat dalej chce pobierać opłaty za ten kanał od operatorów kablowych i satelitarnych.

Zobacz także: Igor Sokołowski w Polsat News. "Rzadko oglądam telewizję"

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. Superstacja miał 0,037 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku o 17 proc. rok do roku), a Polsat News - 2,046 proc. (17 proc. mniej niż rok wcześniej).

Dołącz do dyskusji: Koniec kanału Superstacja, Wydarzenia 24 ruszą od września. Jest zgoda KRRiT na zmianę nazwy

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tvof
Skończy się na tym że lusz
odpowiedź
User
Tvof
Skończy się na tym że ludzie zrobią strajk generalny pod hasłem Zostawcie Polsat News w Telewizji Naziemnej
odpowiedź
User
Pawel
Odbiorę W24 z nadajnika Ilawa/Kisielice?
odpowiedź