SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydarzenia w tytułach Polskapresse

"Dziennik Zachodni" o bohaterach "Solidarności" a morski finał Turnieju Miast Dziennika Bałtyckiego

We wtorek 31 sierpnia "Dziennik Zachodni" wychodzi wraz ze specjalnym dodatkiem poświęconym ludziom pierwszej "Solidarności".
W dodatku zaprezentowano kalendarium wydarzeń w okresie od sierpnia 1980 do ogłoszenia stanu wojennego w grudniu 1981 roku oraz przypomniano sylwetki działaczy "Solidarności" z obecnego terenu województwa śląskiego.
Szczególną uwagę zwrócono na dzisiejsze losy ludzi, którzy w tamtym czasie poświęcili się budowaniu wielkiego ruchu społecznego. Dziennikarze DZ dotarli m.in. do byłego działacza "Solidarności" prowadzącego obecnie kwiaciarnię na Florydzie.
Dodatek zamyka, napisany specjalnie na tę okazję, esej Wojciecha Roszkowskiego "Czy warto było?" konfrontujący ideały Sierpnia z przemianami, które zaszły w Polsce w latach następnych.

Tymczasem podczas rejsu  statkiem "Pirat" po Zatoce Gdańskiej rozstrzygnięto Turniej Miast "Dziennika Bałtyckiego". W wakacyjnej zabawie uczestniczyły trzy miasta: Gdańska, Sopot i Gdynia. Wygrała Gdynia - to na to miasto głosowało najwięcej mieszkańców i turystów. W ciągu całych wakacji do redakcji "Dziennika" nadesłano w sumie ponad 12 tysięcy kuponów. Czytelnicy opisywali na nich najciekawsze miejsca Trójmiasta. Punkty zdobywano też przez całe dwa miesiące podczas piątkowych spotkań w letnich redakcjach "Dziennika" w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Rywalizowano tam w różnych konkurencjach: prezydenci byli przepytywani z topografii miast przez taksówkarzy, wybierano najsmakowitszy deser Trójmiasta, świętowno imieniny trójmiejskich Anek, zaproszono najwuższych mieszkańców, bliźniaków, były też konkurencje olimpijskie, a na koniec także żeglarskie. Podczas finałowego rejsu umiejętności wiązania węzłów przez prezydentów sprawdzał sam kapitan Roman Paszke. Śpiewano też szanty - co oceniał redaktor naczelny radia Eska Nord, Marian Zacharewicz (radio Eska Nord było partnerem akcji). Wsród uczestników rejsu była też brązowa medalistka z Aten, sopocianka Anna Rogowska. Relacje z finału turnieju znalałzy się m.in. w Radiu Gdańsk i Esce Nord oraz w głównym wydaniu "Panoramy" TVP 3 oddział Gdańsk.
 
Oba tytułu należa do koncernu Polskapresse.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydarzenia w tytułach Polskapresse

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl