SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wygrany przetarg Sigmy

Ważny program offsetowy wdrożą cztery firmy

W wyniku wygranego przetargu agencja PR Sigma International (Poland) Ltd rozpoczęła działania komunikacyjne dla konsorcjum TETRA System Polska S.A., w którego skład wchodzą firmy Prokom Software, ComputerLand, Tel-Energo i Motorola.

Konsorcjum jest odpowiedzialne za zbudowanie w Polsce systemu cyfrowej łączności radiowej służb bezpieczeństwa publicznego TETRA (TErrestrial Trunked Radio). System TETRA zapewnia skuteczną i niezawodną łączność specjalnie dostosowaną do potrzeb służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa i jest zatwierdzony przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI).

Użytkownikami systemu TETRA w Polsce będą: policja, straż pożarna, ratownictwo medyczne, straż graniczna, Biuro Ochrony Rządu, służba więzienna, Służba Ochrony Kolei, a także Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Wojsko Polskie w zakresie łączności "cywilnej" (Żandarmeria Wojskowa, łączności na terenie poligonów, innej łączności z wyłączeniem łączności pola walki) - łącznie ok. 140.000 użytkowników. System TETRA zastąpi ok. 2.000 rożnych systemów łączności używanych przez te służby w całym kraju.

System TETRA jest jednym z najważniejszych programów przewidzianych do realizacji w ramach porozumienia o offsecie w związku z zakupem przez Polskę samolotów Lockheed Martin F-16. W ramach programu TETRA firma Motorola dokona bezpośredniej inwestycji i transferu know-how do zakładów Radmor S.A. w Gdańsku, gdzie zostanie uruchomiona produkcja radiotelefonów i stacji bazowych systemu TETRA. Przewiduje się, że dzięki budowie i wdrożeniu systemu TETRA zostanie stworzonych 2.400 nowych miejsc pracy.

Działania Sigmy obejmują doradztwo strategiczne, zarządzanie kontaktami z mediami, zarządzanie potencjalnymi sytuacjami kryzysowymi, opracowanie strony internetowej, systemu identyfikacji wizualnej i inn.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wygrany przetarg Sigmy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl