SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyniki Dialogu po trzech kwartałach 2002 roku

W sieci Dialog dzwoni obecnie ponad 350 tysięcy linii, co czyni go największym niezależnym operatorem telefonii stacjonarnej w Polsce. Z usług dostępu do Internetu korzysta prawie 55 tysięcy internautów.

Przychody z działalności podstawowej spółki za III kwartały 2002 roku wyniosły 264 mln zł i wykazują tendencję wzrostową. Po 9 miesiącach br. Dialog osiągnął nadwyżkę w przychodach w wysokości 14,2 mln zł w stosunku do założeń budżetowych. Wynik ten był możliwy do osiągnięcia dzięki położeniu większego nacisku na przyłączanie klientów biznesowych. Wskaźnik biznes-mix (obrazujący udział linii instytucjonalnych w ogólnej liczbie linii dzwoniących) na koniec września 2002 roku wyniósł 20,0 proc. wobec 17,6 proc. na koniec ubiegłego roku.

Spółka prowadzi gruntowną restrukturyzację kosztów. W pierwszym półroczu br. zaowocowało to osiągnięciem oszczędności 6,6 mln zł w odniesieniu do kosztów założonych w budżecie. Podejmowane od początku roku działania owocują coraz wyższym poziomem oszczędności w stosunku do budżetu. Po trzech kwartałach wyniosły one 16 mln zł.

Począwszy od stycznia 2002 roku spółka już w sposób trwały osiąga dodatni wskaźnik EBITDA (wynik na działalności operacyjnej powiększony o amortyzację i koszty RMK koncesji). Na koniec pierwszego kwartału wyniósł on 29 mln zł, na koniec czerwca 53,1 mln zł, a po trzech kwartałach już 90 mln zł i jest to wynik lepszy od zakładanego w budżecie o 29,7 mln zł.

Wynik operacyjny EBIT po 9 miesiącach jest ujemny i wynosi -26 mln zł. W samym trzecim kwartale EBIT wyniósł -2,9 mln zł wobec -23,1 mln zł po sześciu miesiącach 2002 r., co świadczy o stałej poprawie efektywności gospodarowania spółki na poziomie operacyjnym. Jednym z najistotniejszych parametrów wedle którego ocenia się efektywność operatora telefonii stacjonarnej jest liczba "linii dzwoniących" przypadająca na jednego pracownika. Wskaźnik ten w Dialogu jest na poziomie średniej europejskiej i w dalszym ciągu ulega systematycznej poprawie - w I kwartale wynosił 260, po I półroczu - 276, natomiast na koniec września wynosił 300 "linii dzwoniących" na jednego zatrudnionego.

Dla porównania: France Telecom - 232, Deutsche Telecom - 284 (dane odpowiednio strony www operatorów).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyniki Dialogu po trzech kwartałach 2002 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl