SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyniki funduszy lepsze od benchmarków

Fundusze oferowane przez Credit Suisse Life & Pensions Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA w ramach poszczególnych ubezpieczeń na życie przyniosły w ubiegłym roku zyski w wysokości od 8,48% (Fundusz Zrównoważony) do 10% (Fundusz Wspólnego Zabezpieczenia). Wyniki wszystkich funduszy byly lepsze od benchmarków, które stanowią punkt odniesienia dla poszczególnych strategii inwestycyjnych.

"Rok 2002, z powodu systematycznie spadającej inflacji i obniżek stóp procentowych, był korzystny dla inwestycji w instrumenty dłużne, zwłaszcza te długoterminowe. Z drugiej strony słaba sytuacja makroekonomiczna w Polsce i na świecie, wywarła niekorzystny wpływ na wyniki spółek giełdowych i przyczyniła się do spadków ich kursów na giełdzie. W tym okresie nasze fundusze osiągnęły wyższą stopę zwrotu od stopy zwrotu odpowiadających im benchmarków, gdyż poszczególne portfele charakteryzowały się co najwyżej neutralną pozycją wobec akcji, a także dłuższym horyzontem inwestycyjnym dłużnej części portfela, niż wynikałoby to z ustalonego benchmarku. - mówi Maciej Szwarc, członek zarządu Credit Suisse Life & Pensions.

Rentowność Funduszu Stabilnego Wzrostu osiągnęła wartość 9,88%, Funduszu Zrównoważonego 8,48%, a Funduszu Aktywnego Inwestowania 9,55%. W tym samym okresie benchmarki odnotowały odpowiednio wyniki na poziomie: 7,96%, 7,80% i 7,01%. Fundusze Stabilnego Wzrostu, Zrównoważony oraz Fundusz Aktywnego Inwestowania to fudusze mieszane, które różnią się między sobą udziałem akcji w portfelu inwestycyjnym - a w rezultacie ryzykiem inwestycyjnym. Średni udział akcji w portfelu poszczególnych funduszy stanowi: dla Funduszu Stabilnego Wzrostu średnio 15%, dla Funduszu Zrównoważonego 20%, natomiast dla Funduszu Aktywnego Inwestowania 40%.

Z kolei rentowność funduszy rynku pieniężnego wyniosła w 2002 r. odpowiednio: dla Funduszu Bezpiecznego Inwestowania - 9,33%, (rentowność benchmarku 8,35%), natomiast dla Funduszu Wspólnego Zabezpieczenia 10,00% (rentowności benchmarku 8,35%). Fundusze te cechują się stabilnym wzrostem wartości portfela i niskim ryzykiem inwestycyjnym. Wyższe od benchmarku stopy zwrotu tych funduszy w 2002 r. były wynikiem inwestycji w instrumenty dłużne o okresie życia dłuższym niż odpowiadający im benchmark.

Poszczególne fundusze oferowane są klientom Credit Suisse Life & Pensions Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie w ramach produktów ubezpieczeniowych na życie z funduszem. Należą do nich: Złoty Środek - ubezpieczenie przeznaczone dla klientów indywidualnych oraz ubezpieczenia grupowe Optymalny Wybór i Trafna Decyzja. Optymalny Wybór jest rozwiązaniem kierowanym do firm zatrudniających powyżej 35 osób, natomiast Trafna Decyzja do pracodawców i pracowników małych i średnich firm.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyniki funduszy lepsze od benchmarków

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gbcgn6r
popatrz tutaj:

http://ubezpieczenia-grupowe.blogspot.com
odpowiedź