SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Wyobraź sobie, że jesteś produktem. Produktem, który chcemy opakować'

W ten sposób Cropp Town rozpoczął w połowie września swoją nową kontrowersyjną kampanię.

Pierwszy etap - do końca września - opierał się na  kampanii teaserowej, właśnie pod hasłem 'Opakujemy 2 miliony Polaków'.

Specjalnie na potrzeby kampanii przygotowano stronę internetową http://www.fabrykaopakowan.pl/, na której umieszczono forum dla ludzi próbujących odszyfrować akcję.

Kampania teaserowa swoim zasięgiem objęła największe miasta w Polsce. Do komunikacji wykorzystano radio (sieć ESKA, Radiostacja, radio BIS, stacje lokalne), prasę (prasa ogólnopolska i młodzieżowe magazyny), a także sieć Multikino gdzie emitowane były specjalnie przygotowane spoty. Informację o `pakowaniu` można było znaleźć także w odpowiednio wyselekcjonowanych klubach w Polsce.

Szeroko zakrojone były działania BTL - na ulicach wielu polskich miast można było zobaczyć i usłyszeć `ekipy fabryczne` - odpowiednio przebrani promotorzy mieli zaciekawić ludzi i zrobić dużo `hałasu`.

           

 Zastosowano także narzędzia tzw. marketingu partyzanckiego i szeptanego - wlepki, sms-y i mailing.

Od 1 października we wszystkich dużych miastach w Polsce na wielkich ścianach, billboardach, wiatach przystankowych, cityligtach, środkach komunikacji miejskiej, w prasie, w radiu, w Multikinach pojawiła się 'Fabryka opakowań dla ludzi', czyli II etap kampanii - rozwiązanie teasera.

 Celem całej kampanii jest wzmocnienie świadomości marki i utrwalenie wizerunku Cropp Town, które zaskakuje i jest nieobliczalne.

            

Grupa docelowa kampanii to "niegrzeczni i zbuntowani" od 13-tego do 22-go roku życia.

W II etapie, który będzie trwał do końca października, wykorzystano podobne media jak przy kampanii teaserowej, wzmocnione  działaniami outdoorowymi i nasileniem przekazu w radiu i prasie, a także w samych punktach sprzedaży poprzez wewnętrzną telewizję TV CROPP i specjalną fabryczną edycję `Magazynu Miasta Ciuchów`

Dużą uwagę przywiązano również do specjalnego wyglądu sprzedawców i sklepów Cropp Town, które zamieniły się w swoiste `fabryki opakowań`. Stworzono nawet specjalne opakowania, w które pakowane są ciuchy z Cropp Town.

Zmienił się także serwis internetowy http://www.cropptown.pl/.  Serwis jest pełen gadżetów elektronicznych, filmów, animacji i innych, których w miarę trwania kampanii będzie przybywało. Już w tej chwili serwis cropptown.pl to co miesiąc ponad 130 tysięcy Użytkowników.

Rozesłany został także mailing do ponad 100.000 Klientów Cropp Town, a także mailing do użytkowników portalu http://www.interia.pl/.

Cała kampania powstała przy udziale osób na stałe związanych z marką Cropp.

Pomysłodawcą kampanii jest Czarek Zieliński. Przy realizacji kampanii brała udział cała ekipa kreatywno-organizacyjna Cropp.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Wyobraź sobie, że jesteś produktem. Produktem, który chcemy opakować'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl