SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wysoka aktywność hakerów

Jak ostrzega Gartner, w ciągu najbliższych dwóch lat co piąta firma stanie się celem cyber-aktaków

Jak ostrzega Gartner, w ciągu najbliższych dwóch lat co piąta firma stanie się celem cyber-aktaków. Prognozy te nie obejmują infekcji wirusami komputerowymi. (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Specjaliści przyznają, że rozwój cyber-przestępczości wynika z coraz większego doświadczenia hakerów i braku dostatecznych zabezpieczeń korporacyjnych sieci komputerowych. Dlatego też wkraczamy w nowa erę wysoce dochodowych, a równocześnie wymagających niewielkich nakładów przestępstw, skierowanych przeciwko informacji i własności intelektualnej. Jak przestrzega Gartner, nawet największe przedsiębiorstwa, które niekoniecznie mogą podlegać próbom złamania zabezpieczeń systemów komputerowych, powinny utrzymywać je na wysokim poziomie gwarantującym bezpieczeństwo.

"Stanie się ofiarą włamania hakera może być dla firm znacznie bardziej kosztowne, niż własciwe zabezpieczenie się przed takim atakiem” – tak podsumowuje Gartner swój najnowszy raport dotyczący strategii i technologii budowania bezpiecznych architektur sieciowych.

Wiceprezes Gartnera, Richard Hunter powiedział - "Nawet jedna niezabezpieczona maszyna w systemie stwarza potencjalne ryzyko dla całej sieci”. Ryzyko związane z atakiem i koszty zabezpieczania się przed nimi już są wysokie, a w najbliższych latach będą rosły jeszcze bardziej. Podstawową słabością systemów są niezabezpieczone komercyjne oprogramowanie, słaba polityka łatania oprogramowania i błędnie mniemanie użytkowników, którzy są przekonani, że cyber-przestępstwa się zdarzają, ale nie im. Kolejnym problemem okazują się nowe technologie, np. sieci bezprzewodowe, które stwarzają dodatkowe ryzyko ataku.

Jednak Gartner ma także dobre wieści: nowoczesne metody ochrony stają się coraz bardziej bezpieczne, choć równocześnie coraz więcej kosztują.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wysoka aktywność hakerów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl