SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wysoki wzrost Acera

Firma Acer wyprzedziła Toshibę i jest trzecim największym sprzedawcą notebooków na świecie.

Wynika z danych monitorującej rynek firmy badawczej iSuppli.

W czwartym kwartale ubiegłego roku Acer zanotował wzrost w tym segmencie aż o 45,6 procenta. Żadna z firm znajdujących się w pierwszej piątce zestawienia nie uzyskała tak wysokiego przyrostu. Lider – Hewlett-Packard – zwiększył swoją sprzedaż o 32,8 procenta.

HP zachował pierwszą pozycje dzięki udziałowi w rynku na poziomie 21,4 procenta. W ciągu całego zeszłego roku firma zanotowała wzrost sprzedaży o 52 procent. W ostatnich trzech miesiącach 2006 roku HP wyprzedził kolejno Della, Acer, Toshibę i Lenoro.

Analitycy iSuppli tłumaczą skok sprzedaży Acera agresywną polityką cenową – głównie w Europie. W ostatnim kwartale ubiegłego roku firma zwiększyła swój udział w rynku o 3 procent, do poziomu 14,3 procenta. Tajwańska firma chce zaatakować drugiego w rankingu, ale notującego w ostatnim czasie spore spadki Della, którego udział w rynku wynosi 14,9 procenta.

Cały rynek sprzedaży notebooków w 2006 roku zanotował wzrost o 28 procent. Firma iSuppli przewiduje, że w tym roku sprzedaż wzrośnie o 24 procent.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wysoki wzrost Acera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl