SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyższy rating TVN

S&P podwyższył długoterminowy rating TVN do 'BB-';.

Agencja Standard & Poor’s Ratings Services podwyższyła długoterminowy rating kredytowy TVN do „BB-” z „B+”, utrzymując stabilną perspektywę dla tej oceny, podała agencja we wtorkowym komunikacie. S&P podniósł jednocześnie ocenę ryzyka zadłużenia niezabezpieczonego TVN Finance PLC do „B+” z „B”.

S&P podała, że długoterminowy rating TVN został podniesiony z powodu poprawiających się w ciągu ostatniego roku wyników operacyjnych spółki.

Analitycy agencji zwracają uwagę, że w pierwszym kwartale 2006 roku EBITDA TVN wzrosła rok do roku o 18 % oraz na poprawę wskaźnika całkowitego zadłużenia do EBITDA to 2,9x w 12 miesiącach liczonych do końca marca tego roku wobec 3,2 x w całym 2005 roku.

Według S&P zakup przez TVN 100% akcji portalu Onet.pl powinien przynieść dla obydwu spółek w przyszłości efekty synergii w dystrybucji treści telewizyjnej na platformie internetowej.

Oceny ratingowe przyznawane przez Standard & Poor's Ratings Services są ujęte w skalę ocen od najwyższej: AAA, AA, A, BBB, BB, B, CCC, CC, C, D z możliwością dodania modyfikatorów „+” i „-” dla ocen od AA do CCC.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyższy rating TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl