SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Xevin Investments inwestuje w Buildit.ee

Fundusz Xevin Investments zainwestował w Buildit.ee - estoński inkubator dla startupów z obszaru hardware, specjalizujących się w "internecie rzeczy" ("internet of things").

Article

Buildit.ee to akcelerator, który skupia się na projektach typu hardware. Inkubuje również firmy związane z nanotechnologiami i biotechnologiami. Początkującym startupom oferuje 3-miesięczny program mentorski, przestrzeń biurową w Tartu Science Park, prototypowe testy oraz doradztwo biznesowe swoich międzynarodowych partnerów z zakresu regulacji prawnych, bankowości, czy marketingu.

Działalność inkubatora skupia się w głównej mierze na inwestowaniu w projekty dostarczające rozwiązania w ramach "internetu rzeczy". W pierwszej serii inwestycyjnej Buildit.ee znalazły się m.in. startupy Jomi (produkujące osobiste urządzenie monitorujące poziom wody w organizmie i przypominające o konieczności jego uzupełnienia), Eurobotics (ratownicze drony ratujące tonące osoby przed dotarciem na miejsce ekip ratunkowych), BlindSense (pióro umożliwiające osobom niewidomym korzystanie ze smartfonów), Heimdallr (system miniaturowych breloków, które umożliwiają odnalezienie zagubionych lub skradzionych przedmiotów typu laptop czy portfel) oraz Vumbl (urządzenie monitorujące okolice podczas jazdy samochodem czy uprawiania sportów i przekazujące informacje o potencjalnym niebezpieczeństwie).

Ostatnio Buildit.ee ogłosił nabór do drugiej tury inwestycyjnej, a początkujące startupy z branży hardware mogą zgłaszać swoje aplikacje za pośrednictwem firmowej strony internetowej.

Dotychczas Xevin Investments posiadał w swoim portfolio trzy inkubatory: technologiczny Xevin Lab dedykowany projektom z Polski, inkubujący projekty globalne Red Sky oraz Cube Group związany z reklamą internetową. Estoński Buildit.ee jest czwartym, ale pierwszym typu hardware.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Xevin Investments inwestuje w Buildit.ee

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl