SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Yahoo: zysk w górę, przychód w dół i kolejne zwolnienia

Firma Yahoo zaprezentowała swoje wyniki finansowe za IV kwartał i cały 2010 rok.

Yahoo: zysk w górę, przychód w dół i kolejne zwolnienia

W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku internetowy gigant zanotował 1,53 miliarda dolarów przychodu. To o 12 proc. mniej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2009 (1,73 mld USD).

W tym samym okresie o 104 proc. zwiększył się za to zysk netto Yahoo, ze 153 do 312 milionów dolarów.

Z kolei w całym 2010 roku firma zanotowała zysk netto w wysokości 1,23 miliarda dolarów (wobec 598 mln USD zysku w 2009 r.) i przychód na poziomie 6,32 miliarda dolarów (wobec 6,46 mld USD).

Yahoo przedstawiło również prognozę na I kwartał bieżącego roku, w której zakłada, że przychód firmy wyniesie od 1,15 do 1,23 miliarda dolarów.

Przed ogłoszeniem najnowszych wyników finansowych, Yahoo poinformowało, że zamierza zwolnić 1 proc. załogi, czyli około 140 pracowników. Przypomnijmy, że nieco ponad miesiąc temu firma zredukowała zatrudnienie o 600 osób (więcej na ten temat).

  • Więcej informacji:
  • Yahoo
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Yahoo: zysk w górę, przychód w dół i kolejne zwolnienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl