SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Yandex uzyska dostęp do danych użytkowników Facebooka

W wyniku umowy między Facebookiem oraz Yandexem dane użytkowników serwisu społecznościowego będą wyświetlane w rosyjskiej wyszukiwarce internetowej.

Article

Dzięki porozumieniu wyszukiwarka Yandex będzie mogła wyświetlać publiczne posty oraz komentarze użytkowników Facebooka z Rosji, Turcji, Ukrainy, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Tadżykistanu i Uzbekistanu. Prywatne oraz udostępniane tylko wąskiemu gronu osób treści mają być w dalszym ciągu niewidoczne dla algorytmów serwisu.

Rozwiązanie to ma umożliwić rosyjskim internautom znajdowanie znajomych bez konieczności rejestrowania się w serwisach społecznościowych. Nie ujawniono jednak kwoty, jaką Yandex musiał zapłacić za możliwość dostępu do danych Facebooka. Według różnych raportów istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zaangażowano w to żadnych środków.

Wyświetlanie jego danych w mającej silną pozycję w m.in. Rosji wyszukiwarce Yandex może bowiem przynieść Facebookowi korzyści w postaci zwiększonego ruchu. Dziś platforma Zuckerberga nie cieszy się szczególnie dużą popularnością w Rosji. Najpopularniejszym serwisem społecznościowym jest tutaj bowiem VKontakte.

Dołącz do dyskusji: Yandex uzyska dostęp do danych użytkowników Facebooka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl