SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube grozi twórcom treści, że nie będzie płacił za filmy dla dzieci o niskiej jakości

Google ogłosiła zmianę zasad, która ma zachęcać twórców YouTube do tworzenia i publikowania treści dla dzieci o wyższej jakości. Kanały, które się nie dostosują do tego zalecenia, mogą utracić dostęp do programu partnerskiego YouTube.

Article

Od listopada firma przestanie monetyzować kanały, które są skierowane do młodych ludzi lub reklamują się jako „przeznaczone dla dzieci”, jeśli przesyłane przez nich treści są niskiej jakości.

 

Zgodnie z definicją YouTube, pojęcie to może obejmować nadmiernie komercyjne filmy i takie, które zachęcają do złych zachowań. Zgodnie z nowymi wytycznymi serwis ostrzega, że w tych wideo reklamy mogą być wyświetlane w ograniczonym zakresie albo w ogóle ich nie będzie. Ponadto firma twierdzi, że naruszenie jej nowych wytycznych dotyczących treści może doprowadzić do usunięcia z programu partnerskiego YouTube.

Jak skomentował te zmiany gigant technologiczny, jego celem jest „tworzenie bezpiecznego i wzbogacającego środowiska dla rodzin i jednoczesne nagradzanie zaufanych twórców, którzy tworzą wysokiej jakości treści dla dzieci i rodzin”. Google, do którego należy serwis wideo uprzedza, że może minąć trochę czasu, zanim nowe wytyczne podniosą jakość treści w YouTube, więc nie zaszkodzi kontrolować, co oglądają  dzieci.

Wszystkie kanały YouTube, które twierdzą, że są „przeznaczone dla dzieci”, zostały ostrzeżone przez platformę wideo, aby przestały promować negatywne zachowania lub przemoc. „Tego rodzaju treści nie będą tolerowane przez organy regulacyjne YouTube i zostaną podjęte natychmiastowe działania przeciwko twórcom produkującym je w aplikacji YouTube dla dzieci” – poinformował Google.

Plan związany z dodatkową ochroną nieletnich został ujawniony przez amerykańskiego giganta w sierpniu tego roku. YouTube poinformował, że niektóre aktualizacje bezpośrednio zmienią domyślne ustawienia filmów na prywatne dla grupy wiekowej 13-17 lat, a także umożliwią im funkcję „zrób sobie przerwę” i przypomnienia o śnie.

To posunięcie jest częścią starań Google, aby uczynić YouTube i YouTube Kids bardziej odpowiednim miejscem dla dzieci i ich rodzin. Na początku roku firma ogłosiła dostępność rozszerzonej kontroli rodzicielskiej dla starszych dzieci i nastolatków. Niedawno wprowadziła nowe środki bezpieczeństwa, aby chronić najmłodsze grupy użytkowników na swoich platformach.

Dołącz do dyskusji: YouTube grozi twórcom treści, że nie będzie płacił za filmy dla dzieci o niskiej jakości

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Matka
Wreszcie! Jest tyle ruskich kloacznych kanałów, że nie da się tego wszystkiego przefiltrować. A tam takie debilizmy, że masakra. Ja swoim dzieciom przestałam telefon dawać.
odpowiedź