SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube usunął konto Wojciecha Sumlińskiego. „Nie ma miejsca na antysemityzm”

YouTube usunął konto Wojciecha Sumlińskiego, na którym opublikowano film „Powrót do Jedwabnego”. „Znaleźliśmy na tym kanale więcej filmów, które naruszały nasze zasady dotyczące szerzenia nienawiści. W rezultacie kanał został zamknięty” - uzasadnia biuro prasowe platformy.

Wojciech Sumliński (screen: YouTube/wRealu24)Article

„W 15 minut po konferencji prasowej w Sejmie - na temat cenzury, książki oraz filmu »Powrót do Jedwabnego« - serwis YouTube usunął nasze konto oraz WSZYSTKIE kopie (w tym te umieszczone na kontach prywatnych) filmu!” - napisał na Twitterze Sumliński. W piątek konferencję „przeciwko cenzurze” filmu zorganizowała Konfederacja.

„Na YouTube nie ma miejsca na antysemityzm. Mamy jasne Wytyczne dla społeczności i rygorystyczne zasady, które zabraniają szerzenia nienawiści. Zamykamy każdy kanał, który wielokrotnie lub w rażący sposób narusza te zasady. Po dokładnym przeanalizowaniu zgłoszonych nam treści znaleźliśmy na tym kanale więcej filmów, które naruszały nasze zasady dotyczące szerzenia nienawiści, zawierając twierdzenia, że pewne grupy osób są złe, niemoralne lub podstępne na podstawie cech takich jak np. narodowość, religia, przynależność etniczna. W rezultacie kanał został zamknięty” - napisało w oświadczeniu przesłanym Wirtualnemedia.pl biuro prasowe YouTube.

Film „Powrót do Jedwabnego” kwestionuje odpowiedzialność Polaków za popełnioną w 1941 roku zbrodnię w Jedwabnem, w której zginęło co najmniej 340 polskich Żydów.

Wojciech Sumliński pracował m.in. w „Życiu”, „Gazecie Polskiej” i „Wprost”.Jest autorem licznych reportaży i programów w TVP m.in. „Oblicza prawdy” o działalności SB i magazynu śledczego „30 minut”. Były zastępca redaktora naczelnego, a następnie redaktor naczelny „Tygodnika Podlaskiego” oraz zastępca redaktora naczelnego ”Głosu Katolickiego”.

Według badania Mediapanel w sierpniu br. YouTube zanotował w Polsce (jako strona www i aplikacja mobilna) 25,2 mln użytkowników i 87,1 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: YouTube usunął konto Wojciecha Sumlińskiego. „Nie ma miejsca na antysemityzm”

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Chcewaszhajs
XDD
odpowiedź
User
Qqq
Moze niech caly youtube sie zamknie, bo wyczuwam od nich silny antysemityzm w stosunku do ludzi
odpowiedź
User
animowany
Żydzi to naród wybrany, więc można albo dobrze albo wcale :-D
odpowiedź