SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Za 200 mln złotych Orange Polska przejmuje BlueSoft. Chce wzmocnić pozycję na rynku usług dla firm

Orange Polska zawarł umowę kupna 100 procent udziałów w BlueSoft, firmie zajmującej się dostarczaniem rozwiązań informatycznych na rynek korporacyjny. Kwotę transakcji ustalono na 200 mln złotych. BlueSoft ma pozostać niezależny, a dzięki akwizycji Orange chce poszerzyć swoją ofertę skierowaną do firm.

Article

Przedwstępna umowa nabycia 100 proc. udziałów w BlueSoft przez Orange Polska została zawarta kilka dni temu, jednak partnerzy umowy poinformowali o niej dopiero teraz w oficjalnym komunikacie.

Oczekuje się, że całkowita wartość przedsiębiorstwa oraz łączna wartość transakcji zgodnie z umową wyniosą ok. 200 mln zł. Z tej kwoty 149 mln zł będzie zapłacone po podpisaniu końcowej umowy sprzedaży. Pozostała część zostanie rozliczona przed końcem 2022 r. i będzie oparta o osiągnięcie przez BlueSoft określonych celów finansowych w latach 2019 r. i 2020 r., a także uzależniona od spełnienia określonych innych warunków prawnych. Nabycie zostanie sfinansowane ze środków własnych Orange Polska oraz dostępnych źródeł finansowania. Zawarcie końcowej umowy sprzedaży jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

BlueSoft to spółka założona w 2002 r., która świadczy usługi informatyczne w obszarach takich jak tworzenie i integracja aplikacji, dostosowywanie systemów do potrzeb klienta, analityka i usługi w chmurze. W 2018 r. ok. 75 proc. skonsolidowanych przychodów firmy pochodziło z tworzenia i rozwoju dedykowanych aplikacji, które obejmowały portale klienckie (w tym wspierające handel elektroniczny), jak również platformy i systemy back-office’owe. BlueSoft sprzedaje swoje produkty do dużych klientów z wielu branż, w tym bankowości i ubezpieczeń, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, farmacji, telekomunikacji i logistyki. W 2018 r. BlueSoft wygenerował 123 mln zł przychodów i 25 mln zł skonsolidowanej EBITDA.

- Usługi ICT są jednym z kluczowych czynników wzrostu w naszej strategii Orange.One, obok konwergencji i światłowodów – podkreśla w komunikacie Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. - Dlatego z radością witamy Bluesoft w grupie Orange Polska. Wspólnie będziemy mogli stworzyć wyjątkową dla polskiego rynku ofertę, kompleksową i skrojoną do potrzeb firm. Ta transakcja wzmocni nasze kompetencje cyfrowe i związane z ICT. Razem będziemy mogli rozwijać się szybciej.

Według zapowiedzi po dołączeniu do Orange Polska Bluesoft pozostanie odrębną spółką. Struktura firmy pozostanie bez zmian, a na czele Bluesoft pozostanie dotychczasowy prezes zarządu.

Dołącz do dyskusji: Za 200 mln złotych Orange Polska przejmuje BlueSoft. Chce wzmocnić pozycję na rynku usług dla firm

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl