SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Żabki ma objąć stanowisko dyrektorskie w Allegro

Rada dyrektorów Allegro proponuje, żeby do jej składu dołączyli prezes Grupy Żabka Polska Tomasz Suchański i szefowa Auto Trader Group Catherine Faiers.

Tomasz Suchański i Catherine Faiers w radzie dyrektorów Allegro mają objąć stanowiska niezależnych dyrektorów niewykonawczych. Rekomenduje ich komitetu ds. wynagrodzeń i nominacji, głosować nad oboma kandydaturami będą akcjonariusze podczas najbliższego walnego zgromadzenia.

- Rada uważa, że powołanie Catherine Faiers i Tomasza Suchańskiego na niezależnych dyrektorów leży w najlepszym interesie spółki, będąc krokiem w kierunku ogłoszonego celu, aby większość członków rady była niezależna najpóźniej do dnia 1 września 2026 r. - zaznaczono w komunikacie giełdowym Allegro.

Rada dyrektorów w spółkach zagranicznych (Allegro jest zarejestrowane w Luksemburgu) pełni podobną rolę jak rada nadzorcza, przy czym zasiadają też w niej przedstawiciele zarządu. W radzie dyrektorów Allegro oprócz prezesa Roya Perticucciego i dyrektora finansowego Jonathana Easticka są, jako dyrektorzy niewykonawczy Darren Huston (jest przewodniczącym rady), Carla Smits-Nusteling, David Barker, Nancy Cruickshank, Paweł Padusiński, Pedro Arnt i Richard Sanders.

Tomasz Suchański szefem Żabki od 7 lat

Z Żabka Polska Tomasz Suchański jest związany od wiosny 2016 roku, objął wtedy funkcję dyrektora generalnego. Wcześniej przez ponad dekadę był związany z Jeronimo Martins.

W dziale finansowym firmy odpowiadał za supermarkety Pingo Doce i hipermarkety Feira Nova, w 2003 został dyrektorem finansowym sieci hurtowni Recheio. Od 2005 roku pracował w Polsce: był kolejno dyrektorem operacyjnym regionu centralnego, członka zarządu Jeronimo Martins Polska, a w latach 2011-2014 dyrektorem generalnym Biedronki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Catherine Faiers jest dyrektorem wykonawczym i CEO w Auto Trader Group. Wcześniej pracowała jako dyrektor operacyjna w Addison Lee (odpowiadała za bieżącą działalność, strategię i przejęcia) oraz dyrektor Trainline (nadzorowała strategię, zmiany, fuzje i przejęcia i relacje inwestorskie).

Allegro ze stratą przez odpis

Krótko przed publikacją wyników finansowych za trzeci kwartał ub.r. Allegro poinformowało o zrealizowaniu niepieniężnego odpisu w kwocie 2,293 mld zł dotyczącego wartości aktywów firm Mall Group i WE|DO, przejętych wiosną br. Władze spółki przyznały, że kupiła firmy na szczycie cyklu rynkowego, natomiast wyniki finansowe obu „okazały się znacznie niższe niż pierwotnie zakładano”.

W związku z tym odpisem grupa Allegro w trzecim kwartale ub.r. przy wzroście wpływów o 88 proc. do 2,3 mld zł i zysku EBITDA o 14 proc. do 537,3 mln zł zanotowała 2,2 mld zł straty netto. W skali trzech kwartałów przychody poszły w górę o 57,8 proc. do 5,92 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA zmalał z 1,57 do 1,48 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Prezes Żabki ma objąć stanowisko dyrektorskie w Allegro

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Ten od zapki ogarnia...
odpowiedź