SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Żabka przejmuje Maczfit. Będzie oferować zdrowe dietetyczne dania

Grupa Żabka przejęła większościowy pakiet udziałów w Maczfit, jednej z firm zajmujących się na polskim rynku cateringiem dietetycznym. W ramach umowy w sklepach Żabka pojawi się oferta z segmentu modern convenience. Wartość transakcji nie jest znana, po jej zakończeniu szefem Maczfit pozostanie Maciej Lubiak.

Maciej Lubiak, CEO spółki Maczfit Article

Maczfit to firma funkcjonująca w obszarze cateringu dietetycznego w Polsce, oferuje swoim klientom szeroki wachlarz odpowiednio zbilansowanych planów żywieniowych, obejmujących pełnowartościowe dania oparte na oryginalnych recepturach.

W swojej ofercie Maczfit posiada Wybór Menu, z opcją doboru dodatkowych, pojedynczych posiłków i 11 programów dietetycznych dla osób chcących o siebie zadbać, prowadzących aktywny tryb życia, a także pragnących zrzucić zbędne kilogramy lub borykających się z różnymi nietolerancjami żywieniowymi.

Firma obecnie rozwozi około 50 tys. posiłków dziennie, posiada około 10 tys. abonamentów w ponad 1,5 tys. miejscowości położonych na terenie całej Polski. Maczfit zatrudnia ponad 300 pracowników, a także dysponuje zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w centralnej Polsce.

Z kolei Żabka to jedna z największych sieci sklepów spożywczych na polskim rynku. Obecnie firma prowadzi ponad 7 tys. placówek w całym kraju. O niektórych aspektach prowadzenia sieci mówił niedawno w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska.

Czytaj także: Żabka Polska zmienia strukturę zarządzania. Powstaje nowa jednostka biznesowa Żabka Future

Maczfit częścią Grupy Żabka

Teraz poinformowano o podpisaniu umowy włączenia Maczfit w strukturę tworzącej się Grupy Żabka, która stanie się większościowym udziałowcem przejmowanej spółki.

Wartości transakcji nie podano. Nabycie udziałów ma nastąpić od jej dotychczasowych właścicieli: Resource Partners oraz Macieja Lubiaka, twórcy marki i jej dotychczasowego prezesa, który pozostanie na swoim stanowisku. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami transakcja zostanie sfinalizowania po spełnieniu wszelkich wymogów związanych z prawem antymonopolowym. Udziałowcom Maczfit Foods Sp. z o.o. przy transakcji doradzali: Fidea oraz kancelaria Gide, partnerami Żabki byli z kolei Trigon, OC&C, DLA Piper oraz PwC.

Jak zaznaczono w komunikacie transakcja ma zwiększać potencjał Żabki, aby firma mogła nie tylko skutecznie rozwijać sieć sklepów, ich format i asortyment, ale także podejmować szersze działania na rzecz innowacji i wytyczania nowych kierunków rozwoju firmy.

Teraz dołącza do nich segment cateringu dietetycznego, który jest jedną z najszybciej rozwijających się usług w sektorze convenience. Przejęcie Maczfit to element procesu tworzenia Grupy Żabka. Ma to być także dalszy krok marki w kierunku rozwoju dwóch obszarów. Pierwszy z nich to modern convenience, czyli ułatwianie życia poprzez odpowiadanie na potrzeby klientów, związane z oszczędnością czasu i dbaniem o zdrowie. Drugi to integracja rozwiązań e-commerce, którą firma realizuje od kilku lat. W rezultacie Grupa Żabka buduje ekosystem rozwiązań dla konsumenta, z których może on korzystać w różnych momentach codziennego życia.

- Włączenie spółki Maczfit do Grupy Żabka to element naszej długofalowej strategii rozwoju w obszarze convenience, która zapewni nam skuteczne odpowiadanie na potrzeby milionów klientów - zapowiada Tomasz Suchański, prezes zarządu Grupy Żabka. - Nowa struktura organizacyjna, o której poinformowaliśmy na początku roku, pozwoli nam poszerzać zakres działalności o kolejne obszary biznesowe, m.in. takie jak catering dietetyczny, w ramach którego funkcjonuje Maczfit.

Czytaj także: Hot dog z parówką serową Hochland trafił do Żabek

Satysfakcji z połączenia nie kryje także Maciej Lubiak, prezes Maczfit. - Cieszymy się, że Grupa Żabka dostrzegła nasz potencjał i dzięki jej ekosystemowi będziemy mogli zaoferować nasze usługi jeszcze większej liczbie klientów. Już teraz jesteśmy liderem rynku cateringu dietetycznego w Polsce, decyzja Żabki sprawia, że w kolejnych latach nasz rozwój nabierze jeszcze szybszego tempa. Naszą misją jest wsparcie prozdrowotnych wyborów Polaków - Żabka jako firma promująca zrównoważony styl życia jest dla nas najlepszym partnerem - zapewnia Lubiak.

Dołącz do dyskusji: Żabka przejmuje Maczfit. Będzie oferować zdrowe dietetyczne dania

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
„ dysponuje zakładem produkcyjnym w Europie zlokalizowanym w centralnej Polsce” - nie wiadomo: śmiać się czy płakać. Wiadomo natomiast kogo zatrudniają WM
odpowiedź