SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zadłużenie Polaków wzrosło do 28,21 mld zł

Całkowity poziom zadłużenia Polaków wzrósł w ciągu ostatnich trzech miesięcy o ponad 12% i wynosi obecnie 28,21 mld zł. Ze spłatą zobowiązań problem ma już ponad 2 miliony osób, wynika z 15. edycji raportu InfoDług, opublikowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

W ostatnim kwartale kwota zaległego zadłużenia wzrosła o ponad 3,15 mld zł (o 12%), a w ciągu ostatniego roku niespłacane zadłużenie zwiększyło się o 68%.

Jednocześnie powiększyła się liczba osób, które mają problem z terminowym regulowaniem należności. Przez ostatnie trzy miesiące przybyło ich 49 618. Kwartalny wzrost liczby niesolidnych dłużników wyniósł 2,49% i jest on niemal sześciokrotnie niższy niż przyrost całkowitego zadłużenia.

Średnia kwota zaległego zadłużenia w lutym wyniosła 13 861 zł, co oznacza, że w ostatnim kwartale zwiększyła się o 1242 zł, czyli 9,84%.

Znacznie częściej problemy z terminowym regulowaniem należności dotykają mężczyzn niż kobiet. W całej grupie dłużników 41% stanowią kobiety a 59% mężczyźni, choć struktura udzielonych pożyczek wskazuje na równy podział udzielanych kredytów wśród kobiet i mężczyzn.

Najwięcej mieszkańców mających problemy z długami znajduje się w województwach mazowieckim i śląskim.

Klient podwyższonego ryzyka to osoba, która zalega z płatnościami powyżej 60 dni. Na całościową kwotę zaległych płatności składają się m.in. zobowiązania wynikające z niespłacanych kredytów bankowych, pożyczek, , a także opłat za media, usługi telekomunikacyjne, czynsz za mieszkanie czy należności alimentacyjne.

Dołącz do dyskusji: Zadłużenie Polaków wzrosło do 28,21 mld zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kama
ludzie biora i sie nie zastanawiaja,. Jak kupowalam mieszkanie poszlam do open, co fachowiec to fachowiec, nie zaluje do dzis
odpowiedź