SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ZAiKS powołał Zespół Reklamacji

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uruchomiło Zespół Reklamacji ZAiKS, do którego twórcy mogą zgłaszać przypadki nierozliczonych wynagrodzeń autorskich. Do tej pory wpłynęło już ok. 40 reklamacji, większość dotyczy sytuacji przy koncertach.

Dla twórców przygotowano specjalny formularz, za pomocą którego mogą zgłaszać nieprawidłowości. I już to robią.

- Do ZAiKS-u wpłynęło w tym miesiącu około 40 reklamacji – mówi Anna Klimczak, rzeczniczka prasowa ZAiKS-u. - Wśród nich są zarówno te zgłoszone przez nasz nowy formularz (póki co stanowią one mniejszość), jak i te zgłoszone na przykład przez serwis zaiks.online - dodaje.

- Większość reklamacji dotyczy koncertów, które już się odbyły, czyli sytuacji kiedy organizator koncertu nie dopełnił wszystkich formalności lub nie wywiązał się z obowiązku opłacenia wynagrodzenia autorskiego - zaznacza Klimczak.

Latem ub.r. wybrano nowe władze ZAiKS-u na czteroletnią kadencję. Przewodniczącym zarządu został Miłosz Bembinow.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS (od: Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych) to największa polska organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi twórców. Powstała w 1918 roku. Stowarzyszenie co roku wypłaca twórcom i uprawnionym z tytułu autorskich praw majątkowych 400 mln zł tantiem.

Dołącz do dyskusji: ZAiKS powołał Zespół Reklamacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl